| AnyAnutza a întrebat:

Dau funda pentru un sfat! 2 colege de ale mele au fost cele mai bune prietene. Ele se numesc Bia si Diana. Ele de cand am inceput clasa a 9a sunt certate din cauza unui baiat poveste lunga. De cand sunt certate ambele s'au imprietenit cu mine le'am dat sfatul etc. Una din ele adica Bia mi-a dat chiar si parola de la facebook si id ; a stat in banca cu mine aproape un semestru. Apoi una Andreea a bagat intriga intre noi si ne'a facut sa ne certam. Apoi Diana a vrut sa stea cu mine in banca eu am acceptat si mi-a spus foarte multe lucruri de ce s-a certat cu Bia de ce e suparata pe ea si nu numai asta multe altele si m-am atasat si de ea. Acum de vreo cateva saptamani m-am impacat si cu Bia ; si sunt la mijloc. Adica intre ele 2 care ma considera prietena lor. Acum de 2 saptamani ne'a mutat diriga pe mine cu alta si pe Diana si Bia amandoua in banca. Diana vrea sa'i dea o lectie Biei pentru ca s'au certat si vrea sa isi bata joc de ea; sa'i dea sperante ca vrea sa se impace cu ea ca vor sa fie din nou cele mai bune prietene si tot asa. Acum as vrea sa Bia sa afle asta cat mai repede pentru ca Diana mi-a spus ca ii pregateste ceva ce o va face sa sufete toti anii de liceu, si nu vreau sa se intample asta. Eu nu ii pot spune ca nu vreau sa ma bag intre ele dar as vrea sa afle cat mai repede dar nu stiu cum aveti vreo idee?

Răspuns Câştigător
| SMA a răspuns:

Buna! E putin cam incalcita povestea, dar am reusit totusi sa inteleg. E urat ce vrea sa faca Diana, pentru ca sincer, nu demonstreaza decat ca nu s-a maturizat. Daca e o cearta mare, ar trebui sa treaca peste si sa uite trecutul daca o deranjeaza asa mult, nu sa o deranjeze pe persoana care i'a fost candva prietena buna. Incearca sa o convingi ca daca face asta nu demonstreaza nimic, decat ca e o persoana rea si imatura. Imi cer scuze ca ii zic asa, dar asta e adevarul. Si ar trebui totusi sa o avertizezi cumva pe Bianca. Daca o stii pe Diana serioasa si ar fi in stare sa faca ceva rau, mai bine opreste-o la timp. E cel mai urat sa te certi cu prietena ta cea mai buna din cauza unui baiat sau al altor persoane. Stiu si eu cum este. Sau ai putea sa incerci sa le impaci, avand in vedere ca te intelegi bine cu amandoua. Bafta!

| AnyAnutza explică (pentru SMA):

Multumesc pentru raspuns :* asta voi face:*

| SMA a răspuns (pentru AnyAnutza):

^~^ Ma bucur ca te-am putut ajuta.