| alexandraad a întrebat:

Hei TPU! De ce o relație după ceva timp nu mai e ca la început? Parca nu mai ești la fel de atent cu persoana respectiva. Ești mai familiarizat, mai relaxat. Și de ce câteodată apar discuții mai des și nervi câți mai mari? Cum se poate reveni la acei fluturi in stomac, acea calmitate, frica de a nu-l supăra pe celălalt, nevoia de a-l alinta cât mai mult?

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

E ca o ghicitoare cu raspunsul in ghicitoare. Sunteti obisnuiti unul cu celalt. Daca intr-o relatie iti e frica sa ii spui partenerului ceva doar pentru a evita certuri e cam rau.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și de ce câteodată apar discuții mai des și nervi câți mai mari?
Fiindcă s-au intâlnit ca să se certe.
Nu se poate reveni la fluturi.

| AlaSwek a răspuns:

Salutare.
Sunt de parere ca, odata ce te ai despărțit de cineva, nu va mai fi niciodată ca înainte, cu,, fluturi in stomac" sau alte lucruri de astea. Dacă te ai despărțit de acea persoana înseamnă că nu este fata potrivita. Simplu. Mult succes!