| lorena66 a întrebat:

Hei tPu. De ce toti motanii mei născuți in vara pleacă de acasa toamna? Imi tot dispar pisicile de 3 ani încoace. Si femelele nu. De ce?

Răspuns Câştigător
| qLiNn a răspuns:

Motanii pleaca sa se reproduca, sa marcheze teritoriul, femelele nu pleaca pentru ca ori nu sunt chemate de alti motanei, ori au motaneii lor acolo unde sunt. De cele mai multe ori intra in calduri mai puternic Toamna!

| lorena66 explică (pentru qLiNn):

Ce as putea face sa nu mai plece? Nu prea doresc sa-i castrez, dar nici sa-i țin închiși.

| qLiNn a răspuns (pentru lorena66):

Nu prea ai ce sa le faci, in mare le poti da pastile de iesire din calduri, se gasesc pe la farmaciile veterinare nu sunt foarte scumpe, dar si astea la randul lor, cum fac anticonceptionalele dereglari la femei, asa si pastilele la pisici, nu prea e recomandat. Cel mai bine castrare, la motani nu este alta varianta!

| lorena66 explică (pentru qLiNn):

Multumesc de ajutor!