| Anonima6754 a întrebat:

De data asta vin cu o problema destul de grava de cativa ani..mama nu se mai intelege deloc cu tata de cand mama era gravida cu mine, dupa a aparut si sora mea care este exact ca tata, ne baga in pamant pe mine si pe mama, am vazut destule circuri si scandaluri pornite de tata, eu si mama vrem sa plecam sa scapam de cosmarul asta, dar nu avem unde, mama e casnica, are 8 clase, eu am de abia 13 ani. Am destule probleme anxietate, depresii, lipsa de calciu, anemie, simt ca nu mai rezist, as fi vrut sa ma apuc de Youtube ca am auzit ca se fac bani din asta, as vrea sa am un venit, de angajat nu ma pot angaja ptc am doar 13 ani, tata nu o lasa pe mama sa se angajeze si nici nu prea are cum ca are niste probleme de sanatate, vreau doar sa plec cu mama si sa scap de tata si de sora mea, imi doresc din tot sufletul sa pot sa am un venit din Youtube, ma si pasioneaza, as depune cat efort e nevoie doar sa am views sa pot sa am posibilitatea de a pleca. Eu am card facut de scoala ca primesc bursa, invat bine, orice doar sa plec cu mama, va rog ajutati-ma, pentru mine fiecare zi e un cosmar. Mi-am dorit de multe ori sa mor, sa ma sinucid, poate i-ar fi mai usor mamei sa plece singura fara mine dar nu e o varianta, o iubesc prea mult pe mama, nu stiu ce sa fac, sunt disperata, va rog nu am cu cine vorbi, vreau sa povestesc cuiva tot ce am pe suflet..va rog ajutati-ma

Răspuns Apreciat de Editori
| Denisa0954 a răspuns:

Iubita mea, cu Youtube nu se câștigă bani asa cum crezi tu. Dacă tu si mama ta nu mai puteti sta cu restul familiei, se gasesc variante. Esti inca micuță ca sa treci prin toate problemele astea, dar cred ca cel mai bine ar fi ca mama ta sa divorteze, să-si caute dupa un loc de munca, va mutați intr-o garsoniera, tu iti continui scoala si usor usor va veti pune pe picioare. Sunt multe probleme la mijloc pe care tu poate inca nu le înțelegi, pentru mama ta e foarte greu, daca tatăl tău nu e de acord cu divorțul, va fi purtată prin tribunale, alți bani cheltuiti, presupun ca tine la sora ta asa cum tine si la tine. Nu o invinovati pe cea mica, e mai mică decât tine si are tendinta de a se lua dupa tatăl tău, fără să o facă voit.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca nu isi gaseste un tip care va ia la casa lui ceea ce e greu, acolo stati.

| ancaval a răspuns:

Mama și tata nu se înțelegeau de când mama era gravidă cu mine? Apoi a apărut sora!
1. Păi dacă NU se înțelegeau, NU mai apărea sora.
2. Erai în burtă, nu știi nimic despre ei.

Sora seamănă cu tata? Și? Ce contează?

Scandaluri? Din ce motive? Ceva o fi acolo, dacă zici că sunt scandaluri.

Să te sinucizi? Doamne ferește! De ce nu vorbești cu tatăl tău? Spune-i ce ai pe suflețel!

| Anonima6754 explică (pentru ancaval):

Tatal meu e un om imposibil! Mama mi-a povestit! Cand ii se punea la tata pe chelie incepea scandaluri asa din senin! Cand era gravida cu mine nu se intelegeau atat de bine dar după ce am aparut eu, tata dadea semne ca se schimba si de aia a aparut sora mea, dar nu s-a schimbat...conteaza sora mea e la fel ca el ne baga in Pamant pe toti

| ancaval a răspuns (pentru Anonima6754):

Dacă sora ta vă băga în Pământ pe toți, acum nu ai mai fi vorbit cu mine. În fine. Bine îi și așa. Mai mult se exagerează, din păcate.
Dacă spui de astea despre ei, lasă de la tine până termini școala și
o să poți să te descurci singură.