| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU.
De la ce varsta se poate de facut un tatuaj permanent?
Am auzit ca de la 18, ca daca ți-l faci cand esti minor este ilegal si poti avea probleme.E adevarat? Am 15 ani si mi-a decedat un parinte si as vrea să-mi fac un tatuaj in onoarea sa.E posibil?
Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| Neimportant a răspuns:

Iti inteleg suferinta si dorinta de a face un tatuaj in onoarea parintelui...Dar nu este ok. Gandeste-te ca in memoria si in inima ta va ramane mereu, nu trebuie sa iti ramana pe corp. Este adevarat, traim intr-o lume a tatuajelor, dar crezi ca parintele tau ar fi mandru? Eu iti recomand sa te gandesti foarte bine atat pentru viitor cat si pentru faptul ca un tatuaj te poate pune in lumini proaste la locul de munca daca este unul serios. Plus, 15 ani e o varsta fragila. Timpul le vindeca pe toate... Doar asteapta.

| andreeea72 a răspuns (pentru Neimportant):

Familia mea nu are nimic impotriva.Mi-au dat acordul.Ma inteleg si ma sustin in aceasta "decizie" sa zic asa.

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Este ilegal deoarece esti minor.
Pentru a putea face un tatuaj la această vârstă îți trebuie acordul unuia dintre părinți.

| DevilRock a răspuns:

Fara acordul unui parinte nu ai cum sa iti faci tatuaj.
Mai gandeste-te, tatuajul il vei avea toata viata.