| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, de la un timp am observat ca mai toate fetele incep sa critice baietii linistiti si cu cei care sunt distrusi nu au nici o problema. Cam toate fetele se machiaza, pierd noptile in cluburi si alte chestii asemanatoare dar vor ca baietii sa fie exemplu.
Toate prietenele si colegele mele au iubiti care mai au un pic sa le bata dar pe mine ma critica mere: Nu stiam ca esti asa misogin. Ai stat 17 ani linistit si acum fumezi? De ce ai facut-o pe fata aia curva si in toate felurile?
Voi ce parere aveti? Ati intalnit astfel de fete? Sau asa sunt toate fetele?

Răspuns Câştigător
| SweetMinion a răspuns:

Nu inteleg de ce vorbesti in general. Excuse you,but not all the girls are the same,got it? Nu toate fetele sunt asa,eu una stiu ca nu sunt asa. Da ma fardez, dar nu stau ore intregi in fata oglinzii iar noaptea mea e petrecuta dormind sau invatand/scriind teme. Nu le lasa pe fetele perfecte in stilul papusii barbie sa ajunga la tine. Daca ai rabdare, o fata care chiar te merita, care te va iubii pentru cine esti ci nu pentru cati bani ai in portofel, isi va face aparitia, tu doar ai rabdare si mai ajut-o pe acea fata cautand-o.Search for her, don't just let her to be the only one looking for her love(you obviously). Intelegi unde vreau sa ajung?

| Aleksandru97 a răspuns (pentru SweetMinion):

Yep, got the ideea. big grin Dar cum am mai zis, "mai toate fetele" pentru ca stiu ca mai exista si unele fete de treaba, extrem de rare cazur, dar exista.winking

12 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Si se mai intreaba ai mei de ce aleg sa ma barbieresc in cap si sa imi las o barba mai mare. Apai cum sa nu incerci sa insipiri duritate printre toate copilele astea? Cum sa nu incerci sa le starnesti putin 'frica' cel putin sa scapi de ele.O femeie la locul ei stie sa citeasca un barbat.Nu va citi cartea dupa coperti. Unele vor un barbat linistit, iar cand il gasesc poate sa il barfeasca " E prost ". E aiurea, chestia e ca nu trebuie sa te lasi citit usor.Creeazati un stil anume, unu fals, unu care sa nu para a fi tu. Poarta o masca, exact cum fac si eu happy.Cat despre complimente... Uneori mai fac si pe badaranul, ca mna trebuie sa pastrez aparentele blushing Dar de cele mai multe ori fac un compliment cand chiar il cred.Nu il fac doar ca sa ii bag o mana in chiloti, e penibil. laughing

| LaLaura a răspuns:

Eu nu sunt asa, deci nu fac parte din categoria "toate fetele", oare in ce categorie fac parte? Fiecare om e diferit mai mult sau mai putin, deci e incorect sa spui toate fetele. tind sa cred ca doar categoria de "toate fetele" ai avut parte, si aici cred ca e si un pic vina ta.

| Aleksandru97 a răspuns (pentru LaLaura):

"Mai toate fetele" happy Am avut grija sa las loc de interpretarewinking Si nu sunt neaparat iubite, sunt doar prietene. Ca eu nu ma omor cu iubitele. Cand ma-ntreaba cineva "De ce nu ai iubita?" > "Pentru ca nu-mi permit", de aici si chestia ca as fi misogin. Si e chiar foarte bine daca nu esti asa. happy

| LaLaura a răspuns (pentru Aleksandru97):

Nu esti misogin, astepti fata perfecta pentru tine, care sa te completeze si sa fi mandru ca esti cu ea si ca te iubeste. Asta inseamna un om cu capul pe umeri, care stie ce vrea.

| AleAnyo a răspuns (pentru LaLaura):

Sunt de acord cu tine din atatea puncte de vedere :O Asta am zis si eu, ca nu e misogin, ci asteapta fata potrivita. Shht, asta am spus happy

| Aleksandru97 a răspuns (pentru LaLaura):

Acum nu prea mai sunt fete simple, toate vor bani si alte minuni, iar eu nu suport lucrul asta. Cand o colega mi-a spus ca ei ii place de un baiat care e mare "smecher" eu i-am zis "cand te-o bate sa nu imi zici mie, ca iti dau si eu una", iar la o luna era suparata ca i-a dat baiatul acela o palma cat toate zilele... ironia sortii. Si numai astfel de fete vad, eu sunt mai tacut si cand vad pe cate un baiat ca se duce la o fata si ii zice ceva gen "imi place de tine, vrei sa fim impreuna?" raman masca cand vad cat de disperate au ajuns unele dintre fete... Iar eu daca ii fac o remarca din politete cum ar fi "imi place cum te-ai tuns" zic ca e vrajeala. laughing

| LaLaura a răspuns (pentru AleAnyo):

Ma bucur happy

| LaLaura a răspuns (pentru Aleksandru97):

Sunt fete si fete, cum sunt baieti si baieti, fiecare isi gaseste jumatatea, dupa cum si tu ai observat. Dar sa stii, fete cu capul pe umeri sunt. Trebuie doar sa le gasesti, sa va gasiti happy.

| sappy a răspuns:

E bine ca intalnim astfel de specimene pentru a aprecia mai mult persoanele care merita!

| AleAnyo a răspuns:

Nu sunt toate fetele asa, te asigur. Desi, daca umbli doar dupa "flowless girl", slabe sanse sa intalnesti una diferita. Eu zic sa le lasi in pace pe fetele alea si sa nu mai cauti deloc fete, abia apoi o sa apara fata potrivita happy

| michelladin a răspuns:

Nuuu,in nici intr-un caz nu sunt toate asa.Mie-mi plac baietii linistiti, asa ca mai sunt si fete ca mine, nu-ti fa griji!