| anonim_4396 a întrebat:

Deci azi am luat un 3 la mate pt ca m-a ascultat si am intrebat prin clasa daca ne asculta sau trecem la lectie noua si au zis ca facem lectia noua si nu am stiut ca ma asculta si mi-am stricat toata media! Aveam 3 de 5 si un 6 si sigur ne mai dadea un test la care puteam lua 6 si am 6 in teza. Si cu 3 in loc de 6 imi iese media 5! Acuma stiu ca nu e mare nici 6, dar sunt a 7 a si parintii mai dau si bani pe ore de mate in partixular, dar profa m-a ascultat din teoriw si nu am stiiut! Mi mila de parinti ca fac eforturi si eu iau3 dar nu era vina mea! Am calculat si ca sa imi iasa 6 imi trebuie un 8 si eu sunt la un liceu de foarte bun de mate dar incerc din rasputero sa imi dau toata silinta sa iau 8-ul! Mai am o varianta sa las 5 medie si sem urmator sa fac media 7 si atunci imi iese generala 6 dar atunci o sa intrebe de ce am 5 pe sem intai, ca eu nu le-am zis ca am luat 3 si nu mai pot! Plang continuu si am zis ca anul asta o sa dau mai mult, dar nu stiu ce sa ma fac! E tarziu noaptea si ei nu pot dormi. Help.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai vad ca nici la limba romana nu stai bine!? In principiu ce faci la scoala si acasa? Noi ce sfat sa-ti dam? Invata! Altfel n-ai cum rezolva. Imi pare rau pentru tine mai ales ca din ce ai scris nu pari a fi un baiat prost si rau. Cred ca esti un baiat bun dar cam lenes.

| darrio2007 a răspuns:

Si care-i intrebarea? Nici cu romana nu stai prea bine. Pune mana si invata decat sa stai pe aici si sa ceri sfaturi.

| neutrino a răspuns:

Spune-le frumos parintilor ca dau de pomana banii pe meditatiile tale.

| nopnopnop a răspuns:

Explica-le parintilor tai cum sta treaba si incearca sa inveti mai bine, data viitoare cand te asculta sa stii.

| nibiscuite a răspuns:

OK, vad ca trebuie sa clarfific treaba...
1. Sunt fata!
2. Sunt olimpica, 10 pe linie la toate materiile exceptie la mate si iau ore doar de 4 saptamani! Evident, imi pare rau ca nu am specificat toate astea si da, recunosc ca e o parte vina mea, dar DE CE TREBUIE SA FITI ASA DE NESIMTITI SI SA MA JIGNITI IN HALUL ASTA?! Am gresit gramatical doar pentru ca era 12 noaptea si am scris pe telefon. In legatura cu meditatiile, am luat un 8 si mi-am scos media deci nu dau banii de pomana si chiar merita din moment ce am crescut de la 5-6 la 8. Seara placuta, sper ca am clarificat tot.