| NamelessJ a întrebat:

Deci sunt venita intr-o clasa noua de 3-4 sapt. si imi cam place de un baiat dar nu stiu cum sa ma comport cu el si as vrea la nebunie sa ma placa.Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

In primul rand fii tu insati, fii prietenoasa, deschisa si glumeata in preajma lui si incearca sa te imprietenesti cu el si sa mentii conversatia si pe retele de socializare de exemplu iar cu timpul probabil se vor infiripa si ceva sentimente.

| corbulalbrosu a răspuns:

In primul rand trebuie sa te convingi ca si el, macar te-a remarcat. Ai putea incerca sa-ti petreci cat mai mult timp inpreajma lui, sa incerci sa intri cu el in conversatii. Daca esti mai timida sau pudica si nu indraznesti sa discuti cu el (deocamdata) ai putea incerca sa-i transmiti prin miscari, mimica si/sau comportament faptul ca l-ai remarcat si ca ti-ar face placere/ai dori sa deveniti prieteni ca sa discutati.Succes.