| Maxxxi a întrebat:

Hei TPU, e ziua surorii mele săptămână aceasta și nu știu ce să îi iau.Ea e la facultatea de medicina și as vrea sa ii iau ceva ce sa îi folosească nu ceva simbolic sau de pus în vitrina. Aveti niște idei?(p.s. are 19 ani).

2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Daca tot e studenta, cumpara-i un craniu, oricum o sa aiba nevoie la facultate si e si simpatic si de efect :D
http://www.cranii-medicina.com/imagini%20craniu.php

| Sunshine123 a răspuns:

Buna! Ceva ce i-ar fi util dacă se pregătește să devină medic ar fi un stetoscop pe care îl poți personaliza cu numele ei. Un lucru drăguț ar fi un calendar de birou, fie simplu, fie cu poze ale familiei voastre. Dacă încă nu a terminat facultatea îi poți lua un set de markere colorate, ți le recomand pe cele de la STABILO BOSS Original, o altă alternativă de marcă de markere sunt cele de la Schneider pe care le găsești și în librării. Dacă îi plac dramele medicale cum e Grey's Anatomy, îi poţi face cadou un poster cu vedeta serialului Meredith Grey în timp ce operează alături de un citat : KEEP WORKING UNTIL ONE DAY YOU CAN SAY : ''SCALPEL PLEASE''. Sau un alt cadou care i-ar putea fi util este o agendă. Sper să îți fie de folos ideile mele.