| alexandraad a întrebat:

Eu și iubitul meu o sa mergem cu părinții lui la munte săptămâna aceasta, trebuie sa plătesc eu pentru mine sau îi las pe ei? Ce părere aveți?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă insistă, lasă-i pe ei, tu oferă-te să plătești de vreo 2-3 ori și dacă continuă să insiste lasă-i așa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai intreaba l si tu pe el

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiindcă sunteți doar prieteni, ca să nu îți creezi obligații, ar fi bine să îți plătești partea ta.

| Furnicuta000 a răspuns:

Eu zic sa platesti tu. Daca iubitul tau nu are un job si nu s-a oferit sa plateasca el atunci mai bine platesti ca sa nu isi faca o parere proasta despre tine. Daca totusi parintii lui insista sa plateasca ei atunci lasa-i pe ei sa plateasca

| goguPatent a răspuns:

Asta trebuie discutat cu el. Nu e greu sa il intrebi... "brea, e nevoie sa dau si eu ceva sau cu facem?"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur că trebuie să plătești tu pentru tine...așa ar fi normal. Dacă el insistă să plătească el, asta e altă treabă...dar tu să mergi cu bănuții tăi.

| tzionut a răspuns:

Indiferent daca il intrebi sau nu sa ai bani la tine. Daca lucrurile nu merg cum trebuie sa ai bani de intors acasa. Neaparat ofera sa platesti ce ai consumat. mersul alaturi de ei nu inseamna si ca sunt obligati sa suporte ei cheltuielile tale.