| AshtraysAndHeartbreaks a întrebat:

Hei TPU.eu si sora mea vrem sa ne luam un cutsu. dar parintii nu prea sunt de acord... ce sfaturi imi dati.[scuzati categorialaughing] :*

Răspuns Câştigător
| KillerNrOne a răspuns:

Pai depinde si de cutzu dacai mare poti sati scui ca ofera protectie, dacai mic spui ca poti sa te joci cu el sal ingrijesti ca o sa ai mai multa responsabilitate o sa aveti ceva de facut si nu a sa mai stati atata in fata tv si al pc spui ca inveti si u mai bine si multe alte
Ps:Eu iti recomand un boxer e forte jucaus se face placut in orice fel de meudiu(acum trebuie sa stii si un pic de dresaj gen sezi culcat sa il inveti sa nu-si faca nevoiele in casa, e greu ca un prim caine sa fie unu de talie mare-mijlocie+plus daca are si un temperament agresiv trebuie sal tii sub control)iar daca nu ai mai avut vreun caine ia-ti un bison, labrador pichinez chanis pitic(putel de talie mica) Nu caini de talie mare si cu temperament energic.
Succeshappy!

4 răspunsuri:
| AshtraysAndHeartbreaks explică:

Ms de sfaturi.eu sunt dupa amiza la scoala si sora mea de 18 ani[on the phone a de dimineata, asa ca nu ar fi foarte greu...eu as vreau un caine puuufffos:X dar nu bichonii n'am nimic cu ei, sunt draguti, dar as vrea altceva. aa si ar fi o idee buna sa il adopt? aaa da si mami ar vrea cat de cat dar tati... I don't want to see

| AshtraysAndHeartbreaks explică:

@cryna.nu stiu daca merge...eu nu prea fac treaba prin casa, nici atat sora mea. dar ea a spus ca de ziua ei ar vrea un catel, si cum o sa faca 19 ani, ma gandesc ca poate o sa zica si ei ca este mai responsabila. dar, desigur, o se il ia[daca il ia] dupa bacbig grin.

| Deeiutss a răspuns:

Si eu vreau un caine dar cand auude mama face ca trenurolling on the floor eu zic sa-ti iei unul mai mic ca ar fi mai usor de ingrijit si poti sal duci afara inainte de scoala depinde ce cls esti...Eu am 12 ani si sunt dupa-amiaza si sora mea 10 ani si e de dimineata.Eu merg singura si ea cu mama.Deci ar putea sal plimbe cat o duce pe ea la scoala si sal aduca si sal mai plimbe odata cand se duce so ia...Sau poti sa-ti iei un LABRADOR si sal dresezi am o prietena care are unul si nu face in casa nici sal omori doar afara facebig grin fundita?batting eyelashes

| cRyNa_2610 a răspuns:

Hi! si la mine este la felsadmama ma lasa sa imi iau un porcusor de guineea, dar tata nu prea...asa ca ei au spus ca daca imi doresc atat de mult sa fac timp de o luna diferite treburi prin casa, iar apoi imi voi putea luahappypoate ar merge si la tine... poti sa ii intrebibig grinfunditzza? doar daca merge