| Trasca_Ionnut_1993 a întrebat:

Hei TPU eu vreau sa-mi dezvolt muschii pieptului si cei de la maini dar eu am deja inceput adica am muschi dar vreau mai mari ce as putea sa fac dar fara sala? scuze categoria

Răspuns Câştigător
| anutzaEu a răspuns:

Eu sunt fata, am 13 ani, si fac baschet de 3-4 ani si stiu multe despre sport.
Eu una am patratele pe burta si se vede...
Trebuie sa incepi mai incet, cum ar fi:
Pentru inceput, fa 300 de abdomene(daca poti, sau mai putin); dupa fa 100 de flotari; dupa fa 50 de tractiuni la o bara(sa zicem ca de langa casa/blocul tau gasesti o bara pe care se aseaza covoarele la batut); si din ce in ce mai mult, dar mai ia si o pauza pentru ca risti sa faci febra musculara.
SPER CA TE-AM AJUTAT! BAFTA!

| Trasca_Ionnut_1993 explică (pentru anutzaEu):

Si eu am tot 13 ani si joc fotbal dar mersi pentru raspunswinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru anutzaEu):

Din ce in ce mai mult = rezistenta, nu mushci. ca sa maresti muschii trebuie sa maresti mereu greutatea, NU numarul de repetari.

Si evident, sa mananci mai multe proteine, trebuie sa mananci dublu sau chiar triplu fata de un om normal.

Altfel tipul din poza o sa ramana un firav penibil

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Piept si brate = grupele COCALARILOR.

O sa ramai un PENIBIL daca le dezvolti doar pe alea ( bine, fara sala, nici macar pe alea nu o sa le dezvolti ).

Copii mici, mananca si ei 2-3 mese pe zi, nu merg la sala, dar vor muschi si apoi se mira DE CE raman niste FIRAVI.

SI da, din poza se vede clar ca n-ai muschi DELOC

| groyojjoll a răspuns:

Haltere,ridicarea greutatilor de 15kg+, multa carne.

| anutzaEu a răspuns (pentru groyojjoll):

Nu asa pentru ca va face febra musculara