| Adel98 a întrebat:

Imi puteti spune si mie cum sa invat logic si repede la istorie? Toti imi spun ca sa imi fac schite si sa dezvolt cu cuvintele mele dar la mine chiar nu functioneaza...anii ii retin fara nici o problema dar anumite lectii chiar nu pot sa le invat deloc. App sunt pe stiinte sociale si istoria e principala materie...si nu am de invatat 2 pag am 7-8 de caiet studentescsad
Nu stiu ce sa mai fac...cum sa invatat, mai ales ca eu nici nu pot sa invat repede imi trebuie o saptamana ca sa stiu o lectie cap coada.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori inveti tot pe de rost, ori iti faci schite, din doua una, nu mai exista altceva.
Iti extragi ideile principale din lectie, si le legi cu cuvintele tale. Daca ai probleme cu cuvintele, aici deja tine de vocabular. Atunci, pune-te si citeste carti pentru a-ti dezvolta vocabularul si modul de exprimare, altceva nu ai ce face...
Bafta!