| Gabiursu123 a întrebat:

Hei TPU, in 2 sapt dau bacu, de luat sper ca-l iau, problema este de facultate. la petrol si gaze (Ploiesti) am auzit multe opini si am tras o concluzie ca e supeer mult de invatat... eu n-as vrea sa invat. M-as fi gandit la Brasov pe instalatii, este ok? acolo?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu vrei să înveți, nu e ok nici acolo.

| Gabiursu123 explică (pentru sadrian46):

Frate. invat dar cica la petrol si gaze trebuie sa stai aproape non stop pe invatat ca sa treci.

| sadrian46 a răspuns (pentru Gabiursu123):

Asta este bine. Meseria cere să știi multe.
Apoi poți să te angajezi în petrol pe o schelă de pe mare și să câștigi cât nu te gândești.
Te chinui câțiva ani de facultate și apoi ești bun.