| Gabiursu123 a întrebat:

In legatura cu bacul asta, am de dat la biologie, romana mate, la matematica ma descurc cel mai bine. La romana hmmm, la simulare am luat 5 50 dar la biologie, la aia sunt varza. Am de invatat30 foi dar nu inteleg aproape nimic si nu stiu ce sa fac..help meee
si in plus este adevarat ca a spus ca o sa fie mai usor ca la simulare?

1 răspuns:
| ANAHsneaman a răspuns:

Bună!
In primul rand fii calm! Mai este timp suficient! Aduna-te și va fi bine!
30 de foi... Crede-mă nu e mult.
Ok, uite dacă nu poți retine asa simplu, încearcă sa îți faci niște scheme(ca la matematica) tu descurcandu-te la aceasta materie foarte bine nu cred ca vei întâmpina probleme! Și e posibil sa reții mai ușor asa!
Sintetizeaza-ti materia și vei reuși sa o înveți!
Poți cumpăra și niște lecitina pe baza de plante, eu reținem foarte bine datorita ei.
De asemenea te sfătuiesc sa nu treacă o zi în care sa nu faci un model de bac, asta dacă îți dorești și o nota mare.
Numai bine! Ușor, cu calm căci vei reuși sunt sigura! Multa bafta la bac!
Și mult spor la învățat!