| Ioana0701 a întrebat:

Inca o intrebare despre evaluarea nationala laughing). La simularile din martie anul acesta, 50% din copii au luat peste 5, pe cand anul trecut la simulari au fost doar 30%. Asta inseamna ca examenul de anul asta va fi mai usor decat cel de anul trecut? Credeti ca va fi mai usor ca la simulari? Multumesc.

2 răspunsuri:
| StGaLLa a răspuns:

Astea is abertai mai bine invata eu am dat bacu anul trecut si simulari au fost super izi adica posibiliatea din a alege din 3 opere din ce tin minte parca era Ion, intaia noapte de dragoste ultima noapte de razboi si mai era una da nu stiu... Acum depinde da si profilu da chiar si asa...

| OfataOricare a răspuns:

Majoritatea profesorilor spun ca va fi mai usor ( dar se pun in contradictoriu ca spun in alte circumstante sa nu ne asteptam sa fie mai usor ). Bine, depinde de ce vezi tu ca fiind usor, unora subiectele la romana li s-au parut grele, altora usoare si la matematica la fel ( si eu sunt a 8-a ).