| ClaraMaria09 a întrebat:

Hei, TPU! Intrebare pentru acvaristi. Cum stiu ca molly a mea neagra este gravida? Am cautat pe net si de cele mai multe ori zicea ca o sa ia o forma patratoasa a burtii si ca (evident) o sa-i creasca burtica. Asa, deci cum stiu sigur ca este gravida, si cand stiu cand o sa nasca? Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| Petrisor24 a răspuns:

Bună.eu am 3 acvarii 5 boluri. Si toate speciile vivipari - nașc pui vii.La mine Moly a fătat 15 pui. Femeia trebuie sa aiba burta maronia dar imensă.Vei vede o pată neagră sub abdomenul femelii.