| Linda724 a întrebat:

Ma numesc Andreea. Ce sa fac sa ma dezvolt mai repede? Adica eu sunt fata si sunt foarte trista deoarece sunt foarte slaba. Sunt clasa a7a si sunt fara forme deloc, sunt plata rau. Toate colegele mele sunt foarte dezvoltate pana si fetele de a5a sunt mai dezvoltate ca mine deci va dati seama ce prost ma simt sad eu ma inteleg destul de bine cu colegii dar de la o vreme deja toti baietii ma jignesc ca nu am deloc forme ca sunt plata si numai oase. Pana si prietenele mele incep deja cu asta. Colegele mele toate au sanii dezvoltati si foarte mari iar eu nu am absolut deloc sani, iar de fund nici nu mai zic am fundul foarte mic si plat in timp ce toate fetele il au mare si bombat. De mancat sincer nu mananc foarte mult, dar nu mananc nici foarte putin. Mi-e teama sa fac sport fiindca as putea slabi si mai mult. Sunt atat de satula pana peste cap de toate batjocurile si oamenii care ma judeca dupa corp inainte sa ma cunoasca incat deja devin depresiva. Va rog cum ma pot dezvolta mai repede? Nu vreau sa spuneti gen asteapta ca o sa vina totul de la sine.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-e scarba de cei care te jignesc pe motivele astea. Nu trebuie sa-ti doresti sa te dezvolti.

| Cris988 a răspuns:

Andreea, eşti frumoasă aşa cum eşti! Ştiu că nu e uşor să nu bagi în seamă răutățile celor din jur, dar aşa ar trebui să faci. Eşti încă mică, mai ai timp să te dezvolți. Nu te mai compara cu alte colege, fiecare are ritmul propriu de dezvoltare. Şi ce dacă ai sânii mici sau eşti plată? Iți vor creşte, trebuie să ai răbdare, depinde şi de genetică, mama ta, bunica, cum erau la 13 ani? Făcând sport nu vei slăbi mai mult, doar te vei dezvolta armonios. (Numai să mănânci mai puțin). Poți consulta un endocrinolog, un nutriționist.

| Cris988 a răspuns (pentru Cris988):

Am vrut să spun să nu mănânci mai puțin.