| ioanalexandru a întrebat:

Hei TPU... ma simt un om atat de singur. toate astea se datoreaza faptului ca eu am probleme cu ochii. toti ma dau la o parte. am nevoie de ajutorul vostru. nu am nici un prieten. nu stiu ce sa mai fac. va las id/ul meu. poate, ma ajutati. ioan_yo2010 ofer funda, desigur

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei,Ioan! Înțeleg ce vrei să spui și vreau să înțelegi și tu ceva din ce voi spune și eu,nu doar să citești și să treci peste. Este adevărat că în ziua de azi foarte mulți dintre oameni te dau la o parte din cauza unor probleme de natură fizică.Și este la fel de adevărat că nu toți fac asta. Dacă absolut toți te dau la o parte, ar trebui să-ți pui un semn de întrebare și în privința ta.Te comporți frumos cu ei? Știi să-i asculți la rândul tău și să-i înțelegi? Nu trebuie să uiți că principala condiție în a avea un prieten este să știi să fii și tu la rândul tău un prieten.Nu aștepta doar din partea celuilalt. Lasă lumea să te cunoască dincolo de ambalajul tău. Am avut norocul să știu că ești un om frumos,sensibil, creativ, cu o forță interioară extrem de mare. Dar în același timp știu că ești o persoană destul de dificilă. Și știi și tu asta.Nu uita niciodată că singurătatea e urâtă atunci când tu îți ești un tovarăș de drum prost. Faptul că te simți singur nu se datorează doar faptului că ai probleme cu ochii. Se datorează și comportamentului tău.Și ești conștient și de asta. Învață să te cunoști și să vrei să schimbi lucrurile în mai bine. Ai încredere în tine și lucrurile vor căpăta un sens. Baftă!