| Adelinaa232 a întrebat:

Hei TPU, mi-am spart ecranul de la telefon și abia se vede l-am spart scăpând.ul pe ciment sad daca afla ai mei o sa iasă urat sad ce sa fac cum sa le spun au și cheltuit mulți bani pentru telefon, Câți bani imi va lua ca sa schimb ecranul am un Samsung galaxy s3 va rog ajutatima

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Este de ajuns un singur moment de neatentie ca sa-l spargi. Si eu am patit chestii din astea, poate si tu si multi altii. Nu inseamna ca si-a batut joc de munca parintilor. Pur si simplu asa s-a intamplat. Daca spunea ca a dat de pamant cu el sau alte chestii din astea, atunci poate ar fi avut un rost si comentariul tau. Hai sa mai si gandim putin inainte sa raspundem.

5 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Habar n.am cat te costa. Mergi la un magazin de it de la tine din oras si afla.
Ce sa faci? Sa recunosti parintilor ca esti o iresponsabila si nu apreciezo cati bani au dat ei din munca lor pentru tine, si ca esti dispusa sa te corectezi, folosind o caramida de telefon pentru un an de zile. Asa o sa te inveti minte sa iti mai bati joc de munca altora si o sa inveti ce insramna responsabilitatea si cat te costa absenta ei.

| Mayar a răspuns (pentru AFR81):

Uite ca eu nu am patit asemenea 'accidente' costisitoare.

| AFR81 a răspuns (pentru Mayar):

Sincer, nici eu nu mi-am spart vreun telefon. Mi-am agatat, insa, tricouri, mi-am rupt adidasi, mi-am zgariat ceasuri si multe altele. Nu inseamna ca mi-am batut joc de munca parintilor.

| Mayar a răspuns (pentru AFR81):

Da, mi se pare absolut normal, dar un celular? E alta chestie - nu il falfai mereu afara din buzunar/poseta/ghiozdan ca pe un lantisor sau ceva, ci il folosesti atunci cand trebuie, stiind ce sensibil si scump e. Nu e precum o haina sau un accesoriu.

| AFR81 a răspuns (pentru Mayar):

Este de ajuns un singur moment de neatentie ca sa-l spargi. Si eu am patit chestii din astea, poate si tu si multi altii. Nu inseamna ca si-a batut joc de munca parintilor. Pur si simplu asa s-a intamplat. Daca spunea ca a dat de pamant cu el sau alte chestii din astea, atunci poate ar fi avut un rost si comentariul tau. Hai sa mai si gandim putin inainte sa raspundem.

| Emankonovici a răspuns:

=)