| Ionescu1121 a întrebat:

Hei,TPU! Mi s-a umflat un testicul,cel drept,asa cred si era o perioadă in care mă incomoda si mă durea,chiar destul de tare, acum nu prea mă mai doare, dar tot umflat mi se pare si mă gândesc să nu fie vreo problemă...ce spuneți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| BunaZiuaMerio a răspuns:

E normal ca un testicul sa fie mai mare decat celalalt.Am 14 ani si m-am speriat si eu dar am cautat pe google.

Daca te doare, nu stiu ce ai putea sa ai.Si pe mine ma mai dosre cand dreptul cand stangul.Dar asta foarte rar.

| Ionescu1121 explică (pentru BunaZiuaMerio):

Nu stiu acum ce să fac, adică acum nu mă mai doare, dar mă gandeam să nu cumva să fie vreo problemă...

| BunaZiuaMerio a răspuns (pentru Ionescu1121):

Stai calm ca nu iti cade. Daca te doare in continuare mai mult timp du-te la doctor.Dar e normal ca unu sa fie mai marr decat celalalt