| MaleficentY15 a întrebat:

sad Nasol, extraordinar de nasol fac, intr-o zi voi muri, si chiar asta imi doresc, plang de ieri si dimineata m-am trezit in plans. crying Deci fiti atenti va rog chiar am nevoie de ajutor pentru viitor. Facebook n-am, dar am Ask, asa ca va pot arata o poza cu mine pusa acolo special ca sa-mi spune-ti ce sa fac, ce sa schimb la fizic. E o poza originala fara efecte. In fine. Acum sa va zic povestea mai pe scurt in general: Toata lumea ma batjocoreste, din urata, spalacita, boccie, saracie si alte minuni nu mai sunt scoasa. Faza e ca sunt o persoana care repede pune la suflet si timida. Adica cum imi zice cineva ceva ma doare rau inima si mi se strica ziua, d-apoi insulte la tot pasul. Din a 5 a pana in a 8 a la final am fost maltratata in ultimul hal. Saracie proasta, sotia diavolului numai vorbe d-astea auzeam desi legat de saracie, am conditii (asta ca sa nu spuneti ca din cauza lipsei de banet sunt luata asa urat.) Mama lucreaza contabila sefa nu stiu unde, tata e medic in Franta. Haine de scoala am, deci no problem. O vila si o casa, atat. Deci repet, nu e problema de asta. Probabil o sa spuneti ca (,) caracterul meu e de vina, dar nu. Toti la scoala ma loveau cu cornurile, aruncau cu lapte-n mine etc. nu dau mai multe detalii, e destul atat. Probabil au facut asta deoarece m-au vazut moale pe mine, dar nu stiu ce sa zic, daca ridicam tonul la ei sa ma lase faceau mai rau. Nu mai conteaza trecutul, am intrat la liceu. Sunt in Bucuresti in cartier Colentina (am uitat sa mentionez asta) la Liceul Teoretic Lucian Blaga. Cand am fost la intalnirea bobocilor erau o gramada de fitosi swagari cu lanturi la gat ca femeile si pitipoance cu dita mai botul. Bine-nteles ca nu am reusit sa ma imprietenesc cu ei, la fel m-au insultat, unul m-a trantit pe jos si unele ma scuipau. Am plecat plangand. crying( Acum se apropie liceul si mor de frica, imi tremura inima cand ma gandesc ca swagarii aia din clasa mea ma vor traumatiza. E un liceu in care toti isi bat joc de tine daca nu arati bine, iar eu nu arat. Toata lumea mi-a spus-o. Am o singura prietena cu care am picat in clasa, si voi fii cu ea mereu. Eu de fapt am doar 3 prieteni, restul nu ma vor datorita aspectului fizic. Toata lumea mi-a mai spus ca pacat ca am corp frumos daca fata e in " renovare " si asta ma face sa mor in secunda aia. In a 5 a nu ma consideram urata pana sa inceapa sa mi se spuna treptat de toti. Am ajuns sa nu mai vreau sa ies din casa, cand imi zice mama sa mergem la cumparaturi incepe sa mi se faca rau si tremur toata. Cand imi zic prietenii sa ies cu ei gasesc o scuza. Pe strada mereu cand trece un baiat sau niste baieti frumosi pe langa mine: " Nasoala " sau " E uratica fata " dar orice baiat frumos. Astazi cand am fost la biserica erau doi mosi langa biserica care se uitau la mine, s-au sosotit si pe urma unul din ei: " Oricum e stramba " exact, mosii aceia care maine, poimaine mor comenteaza, daca si ei...atunci inseamna ca toti au dreptate cu aspectul meu. Imi amintesc ca in Iunie-Iulie am fost in parc si erau niste fitosi de fete si baieti in spatele meu si cand am ajuns acasa aveam dita mai flegma pe spate. straight face Mai eram pe strada si erau unele care ma strigau ca proastele: "baiatuuuuu' " crying Deci mi-e frica de morrrr crying intru acum la liceu si o sa fiu batjocorita straight face mor. La cate am auzit despre liceul ala si dupa intalnirea bobocilor mi s-a facut pielea de gaina. Colegi vulgari si batjocoranti, anturaj la fel. Mor. straight face La orice liceu m-as duce, tot insultata voi fii, Doamne fereste sa fiu batjocorita ca inainte. straight face Deci am nevoie de ajutor, uitati Ask'ul cu poza: https://m.ask.fm/yasmina3oct/ ce trebuie sa schimb la fizic? Parul nu vreau ca e in V, iar mama nu ma lasa sa ma pensez, cand ii aduc vorba de pensat face un scandal de nedescris. Ce atitudine sa iau? Cum sa ma comport? Sa fiu buna incontinuare cu toti sau sa le dau clasa? Nu vreau vorbe gen: Doamne, esti frumoasa, nu ii asculta, sufletul conteaza sau mai stiu eu ce, ca vad ca nu prra conteaza sufletul azi, din cauza sufletului am fost calcata in picioare. Eu chiar trebuie sa stiu ce sa transform la fizic cat si la caracterul meu ala bland cu care ma-ntind cainii. Nu ma luati cu: Spune-i mamei tale, hah sa stiti ca i-am spus, e nebuna rau mama, mi-a spus ca ei spun asta pentru ca ma plac. Serios? Alta gluma nu mai putea sa inventeze? Fat-Frumoasa scrie pe mine de aia toti de pe strada sau dintr-un anumit loc ma jignesc, pentru ca ma plac, asa e, ai dreptate mami. straight face Nu vreau sa aud nimic de rude sau politie, vreau eu sa le tin piept, serios va rog sa ma ajutati. Nu vreau sa imi spuneti ca exagerez, chiar asa este, chiar am fost de toti insultata sau traumatizata, ghinionul meu, eu vreau sa ma ajutati sa ma schimb la fizic si la caracter ca sa nu-mi mai inegreasca elevii/copii zilele. Ahh am uitat sa spun ca in clasa a 8-a cand au venit aia de a 5-a ma udau din urata la fel nu ma mai scoteau, adica eu nu as fii avut tupeu la varsta mea sa ma iau de cei mari, fie ca erau blanzi, fie ca nu dar sincer vorbele lor nu m-au deranjat deloc, vorbe de copii de 10 ani. La cei mari ma deranjeaza, nu e baiat frumos sa ma considere frumoasa sau fata in afara de prietena aia a mea. Ah, si mi-a zis prietena mea ca am fata de copil de 10 ani, de aia nu se uita nimeni la mine, bine-nteles datorita sprancenelor ca am vazut ca cele cu sprancenele arcuite par de 20, de aia mama nu vrea sa ma penseze. Va rog, ajutati-ma.

29 răspunsuri:
| pufulescu a răspuns:

Nu are cum sa fie ce zici tu! Nu esti urata, repet, NU ESTI URATA!
Eu zic ca cei care te jignesc fac asa fiindca stiu ca nu raspunzi. De acum inainte raspunde si tu la injuraturi cu alte injuraturi iar daca primesti o flegma scuipa si tu inapoi, e simplu.

| MaleficentY15 explică (pentru pufulescu):

Nu stiu ce sa zic...de ce toti zic ca-s orobila? Toti. Nu 1, 2, 3

| pufulescu a răspuns (pentru MaleficentY15):

Fiindca sunt rai, negri la suflet, nu mai stiu cum sa spun! Beleaua e ca tu nu raspunzi, de aceea isi permit toti sa faca misto.

| LoveSleep a răspuns (pentru pufulescu):

Omule, ea vrea doar atenție, ea tânjește după complimente și nu știe cum să le obțină.

| MaleficentY15 explică (pentru LoveSleep):

Cred ca singurul care cauta atentie esti tu pentru ca nu esti in stare sa ajuti o persoana insa intri ca sa comentezi. Mai bine taci. Daca pe tine te-ar flegma si injura cineva sau insulta la tot pasul cred ca m-ai intelege dar asa.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

tu nu vezi cât ești de frumoasă? nu mai asculta de părerile celorlalți și nu mai pune atâta la suflet, fii mai nepăsătoare. ieși mai mult, nu te mai închide în tine, îți faci singură rău. tu ești problema, n-ai încredere în tine, nu te accepți așa cum ești.

| MaleficentY15 explică (pentru anonim_4396):

Cum sa nu pun la suflet cand cineva ma insulta in ultimul hal. Cocalarii aia de la Blaga de unde am picat m-au trantit pe jos. Crezi ca la liceu pot ignora scuipatii lor sau mai stiu eu ce? crying Nu stiu ce sa schimb asta trebuie sa fac. Sa schimb ceva la mine fizic si caracter.

| gingergirl1 a răspuns:

Nu pot sa cred cu unii oameni sunt asa de rai, serios vorbesc. Intr-o mica parte, stiu cum te simti. dar nu trebuie sa fii la fel ca toti ceilalti, ca sa iesi din problema. Asemanarea cu ei nu e solutia. Unele persoane fac misto de mine pentru ca am 16 ani si nu am prieten :/ Sincer mi se pare o prostie, pana la urma am 16 ani, am alte preocupari, si sunt de parere ca baiatul potrivit va aparea la momentul potrivit. nu vreau sa fortez lucrurile. Faza e ca nu bag de seama toate " comentariile ". Pe mine m-a ajutat foarte mult faptul ca am prieteni crestini, daca nu aveam șanga mine persoane cu aceleasi principii ca ale mele, intram in depresie. E poveste lunga...
Nu stiu ce pot sa zic, e greu sa imi dau cu parerea si sa iti dau sfaturi pentru ca nu am trecut prin ce ai trecut tu. Dar si eu traiesc in lumeaa asta, si stiu ca e greu. Eu sunt mai la locul meu si imi vad de treburile mele, nu imi umbla ochii non stop dupa baieti, mai mult imi umbla prin carti laughing Si tot asa, de fiecare data cand merg pe strada, si trec pe langa un grup de fete, baieti, trebuie sa primesc niste comentarii sau priviri ciudate, pentru ca na... nu sunt ca ei. :/
P.s, sunt foarte ok sprancenele tale, si chiar nu esti urata, vorbesc serioswinking
Mi-ar placea sa fim prietene happy

| MaleficentY15 explică (pentru gingergirl1):

Ai facebook? Dupa ce mi-l activez te bat. happy

| gingergirl1 a răspuns (pentru MaleficentY15):

Dap, ti-l trimit pe privat.

| AndreeaAndreutza48 a răspuns:

Mie mi se pare că ești drăguță și nu îți zic asta ca să te îndulcesc mie mi se pare că ești mai frumoasă decât mine cred că ești zodia rac ai aceleasi probleme pe care le-am avut eu
Colegii tăi sunt niște imbecili cum au fost și ai mei, dacă cineva mă numea într-un fel îl băteam
Eu cred că ar trebui să le dai replică astfel încât să le închidă gura
Dacă vrei putem să vorbim pe facebook pari a fi o persoană de treabă https://www.facebook.com/cristina.axinte.520

| PsihopatX3 a răspuns:

Parcă suntem la grădiniță.

Am observat că te doare dacă "băieții frumoşi" te insulta... până şi tu faci diferențe, nu eşti urâtă... problema e altceva la tine. Încearcă şi fă şi tu o glumă bună, socializează, un "bună ziua" nu strică. La liceu o să fie altfel stai liniştită. Daca alergi după frumusețe cu asta te alegi, frumos nu înseamnă mai bun. Eşti fată cu bani, oamenii îi poți cumpăra, fiecare are prețul lui licitează-l bine. Oricum prietenie adevărată nu prea există, am fost în situația ta doar că la mine a fost pentru lipsa banilor, eh, uite că acum sunt ceea ce vreau, baftă şi ție.

| MaleficentY15 explică (pentru PsihopatX3):

Nu ma intereseaza dar m-am saturat de insulte. Inteleg 1, 2, 3 dar nu toata lumea sa ma insulte...toti ma insulta nu m-oi fii saturat? fac glume cu prietenii aia 3 care-mi sunt...dar asa nici nu vor sa ma cunoasca si zic ca arat naspa.

| 0Andrew0 a răspuns:

Fi indiferenta! O sa vezi rezultatele dupa ceva timp.Si esti frumoasa :*.Mi-ar placea o intalnire cu tine happy.

| MaleficentY15 explică (pentru 0Andrew0):

Toti ziceti ca sunt frumoasa doar sa ma simt mai bine si in realitate sunt injurata.

| 0Andrew0 a răspuns:

Chiar nu esti urata(zic ca si baiat).

| Al3xbC a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa pui la suflet, cat pui mai mult la suflet cu atata le dai apa la moara mai mult.In al doilea rand, trebuie sa le dai replica, si eu am avut probleme in scoala generala iar in prima zi de liceu cand cineva a incercat sa se ia de mine, i-am spus ceva de,, bine''si m-am prefacut ca sar la bataie si brusc sa potolit.Si acum regret ca nu am avut mai mult tupeu in scoala generala, pentru ca la liceu cand am avut, am castigat respect si prieteni

| MaleficentY15 explică (pentru Al3xbC):

Frate dar daca sunt buna nu e bine. Daca ma bat la fel. In a 6 a una de a 8-a facea misto de mine si i-am dat un pumn de m-a pus sa dau in scris la directoare ca la politie cand urmeaza sa fii arestat.

| pufulescu a răspuns (pentru MaleficentY15):

Dar de ce ai dat cu subsemnatul? Nici politia nu te poate obliga sa declari ceva sau sa semnezi, decat cu ordin judecatoresc!
Inseamna ca tu ai alta problema, mai mare cred fiindca si eu am crescut asa, anume parintii nu prea sunt de partea ta, nu te sustin 100 %.

| Al3xbC a răspuns (pentru MaleficentY15):

Nimeni nu te zice sa te bati! ci sa ameninti ca te bati.De ex:se ia una de tine, tu ii zici,, f@ vezi ca iti dau una de te invarti ca titirezu'''aia o sa iti dea replica, in momentul ala tu te duci spre ea aratand ca vrei sa o bati apoi te opresti si te intorci spunand,, da ce sa bat eu o pr0asta,poate o tampesc mai tare''iar cand se iau aia de tine tu poti sa spui,,o clasa mai imatura decat asta nu am mai vazut,eu nu ma pun cu prosti''si arata ca jignirile lor te amuza,nu ai idee cat o sa ii enerveze apoi cand o sa vada ca tu tot razi de ei,te vor lasa in pace.Iar daca in timpul orei se ia cineva de tine tu sa ii dai replica,iar profesoara se va lua de voi(sau numai de tine)iar in momentul ala tu ii spui ca respectivul/respectivi te hartuiesc verbal si ca ar trebui ca ea/el(profa/profu') sa ia masuri impotriva lor nu a ta iar daca nu o va face in pauza te duci la director. Spui ca e datoria profesorului sa aiba grija la o buna functionalitate a orei iar faptul ca tu esti hartuita,functionalitatea nu e buna, ceea ce inseamna ca nu e respectat CODUL ETIC al invatamatului(cod care a fost modificat anul trecut, cod care obliga profesorul sa supravegheze elevii pentru desfasurarea activitati scolare in mod adecvat)si tu vei spune,, pai da dar ma pun rau cu profa''profa va face pe ea de frica, cand va vedea ca tu stii obligatile ei, iar elevii ori se vor speria ori te vor admira pentru ca ai avut tupeu sa infrunti o profesoara.

| MaleficentY15 explică (pentru Al3xbC):

De amenintat mereu i-am amenintat... sper la liceu sa nu mai fie asa.

| MaleficentY15 explică (pentru pufulescu):

Ce problema am eu? Singura problema a mea este ca nu le-am dat peste nas si cand i-am dat-o persoanei aleia nu a fost nici atunci bine pentru ca am avut probleme si nici macar nu am omorat-o a jucat teatru cu plansetele alea. Si mama de ce sa nu fie de partea mea? E de partea lor ca ma umilesc in ultimul hal sau cum?

| MaleficentY15 explică:

Https://m.ask.fm/yasmina3oct/ copoati link-ul sau vedeti voi ca in intrebare nu merge dat click

| pufulescu a răspuns (pentru MaleficentY15):

La faza cu mosii m-ai distrat tare!
Trebuia sa te opresti si sa zici : nenea, daca te duci acasa vezi ca cimitirul e in partea cealalta! :-D

| Eugen007 a răspuns:

Faaaa eu sunt in Blaga in a 11-a. Esti urata ca foamea...pleaca la alt liceu pana nu te fac sa nu mai mergi pe picioare. Urasc numai jerpelite in liceul. De ce fratilor de ceee? crying

| Eugen007 a răspuns:

Urata naibi... poti ramane in liceul meu doar daca imi dai bani de tigari!

| Eugen007 a răspuns:

Esti urata ca moartea nu agreez leprele in liceu rolling on the floor Deci fata mea, 30 lei pe zi si scapi teafara.

| Eugen007 a răspuns:

Normal ca toti te fac urata daca esti...laughing ai fata aia zici ca nu te speli pe ea. Opereaza-te sau daca nu vreau bani de tigari. laughing)