| PaulChamp56 a întrebat:

Nu știu cum am ajuns aici, dar sper ca voi găsi o soluție la problema mea sad de câteva săptămâni sunt mereu trist. Totul a început în vacanta aceasta, toți prietenii mei sunt plecati, eu sunt singur acasă, cu iubita ma vad odată pe luna în perioada asta. Totul a început printr o plictiseala enorma în fiecare zi, stau numai pe telefon(pana în prezent aveam și laptopul pe care obișnuiam sa stau destul de mult, dar acesta s-a stricat acum o luna). Plictiseala azi, mâine, pana am început sa ma deprim. Unde locuiesc eu nu prea ai ce sa faci, sunt la tara iar aici e destul de pustiu. Când eram la școală era bine. Și am ajuns sa am frica asta ca nu pot sa mai ies din starea asta. Am ieșit recent cu iubita dar parca tot trist eram. Nu ma ajuta nimic... Mi e frica sa nu mi se fi instalat tristețea asta în subconștient și sa nu pot sa îmi revin vreodată sad ce e ciudat e faptul ca noaptea de obicei devin fericit laughing plâng în fiecare zi ca să mai elimin din stres. Dar starea mea rămâne la fel. Ce ar trebui sa fac? Sa aștept pana începe școală și sa sper ca lucrurile vor reveni la normal? Iubita știe de starea mea și ma susține extrem de mult. Dacă lucrurile nu revin la normal? Știu ca o sa mi spuneti sa fiu pozitiv și sa nu ma mai gândesc la rău.dar cum sa nu o faci când sunt mereu trist sad

6 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Sa recapitulam: Singur acasa, vacanta, prietenii sunt plecati, plang ca ma plictisesc.
Fata cu ***? Probabil fata cu ***... '' Plang in fiecare zi'' o.O ba tu te auzi? Nu ai dat de nimeni pana acum sa-ti zica '' Grow some balls''? Pentru ca aparent nu ai. Pai ba tu te plangi de plictiseala si de lene? Nu poti sa faci ceva prin curte? Nu-ti da mama ta ceva de facut? Pune ma dracu mana si fa curat prin curte, casa, gradina etc. Mi te imaginez in *** trantindu-te pe pat si smiorcaindu-te. Probabil esti tinut in puf, probabil ti se da tot ce vrei si tu te plangi de plictiseala si lene, maschezi totul ca fiind depresie.
Ce sa fii pozitiv, ***? E vorba de lene aici. Daca ai fi cu capul pe umeri ai stii cum sa combati asa zisa plictiseala, citeste o carte, fa treba prin jurul casei, nu e sfarsitul lumii daca 1 luna de zile trebuie sa stai mai izolat. Ajuta un vecin daca chiar nu ai ce *** sa faci la tine acasa, comunici si ajuti un om inacelasi timp.
Smiorcaiala asta nu merge ***, cica ti-e frica sa nu-ti mai revii... tu crezi ca asa functioneaza, ai auzit si tu de subconstient si ti se pare vreo enigma.
Trezeste-te dracu, da-ti 2 palme si reciteste ce-ai scris.

| utilizatorcim a răspuns:

Ești doar plictisit. Vei fi bine în curând.

| Credinoameni a răspuns:

Uite suferi doar de anxietate si esti trist deoarece nu-ti place viata pe care o ai.Schimbati viata doar si fa ceva ce te pasoineaza întodeauna si lucrează mult la dezvoltarea ta personala.
Esti descurazat si nu-ti cunosti potentialul.

| 12Bunescu a răspuns:

Trebuie sa ai mereu o activitate cat de mica si neinsemnata.Sa fii motivat in tot ce faci.Si statul mult in fata ecranului deprima prin dependenta ce o da.

| Mihaa16 a răspuns:

Asta cu plânsul in fiecare zi nu e de bine, vezi sa n-ai vreo depresie

| Pricop_Miruna_2001 a răspuns:

Am impresia ca ai dat intr-o mică depresie..stai chill se poate tratawinking