| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU.
Nu știu dacă este normal să mă simt prost, dar mama nu mă lasă să dorm nici la o prietenă, barim la un băiat. Am 16 ani. E normal?
Prietena mea cea mai bună de abia a împlinit 16 ani și se duce la gagicasu acasă...maicăsa o lasă. Fetele de 16 ani de pe TPU, e normal?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu asta vrei, nu sa dormi la prietena ta. E normal ca parintii sa nu fie de acord. Doar nu te duci sa dormi la un baiat ca sa invatati la „artimetică". Că se pot trezi cu vreun nepotel, la cate „cunostinte" aveti voi despre sex.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum sa fie normal la 16 ani sa te lase părinții sa dormi la băieți casa. Chiar nu mai e deloc bun simt la generațiile tale încât ajungeți sa puneți întrebări din astea?

| Andreeush a răspuns:

Dacă mama prietenei tale o lasă să meargă acasă la iubitul ei asta nu înseamnă că trebuie să îți te lase și pe tine.
Atâta timp cât ești minoră trebuie să asculți de părinții tăi, ei știu mai bine.
Nu e ok ca o fată minoră să meargă acasă la un băiat.

| ibaal a răspuns:

Si ce sa faci tu la un baiat acasa la varsta asta cand tropaie-n voi hormonii!? laughing
la varsta aia,daca chemam o fata acasa, nu o chemam sa ii citesc poezii, ma-ntelegilaughing
Stie maica-ta ce stie. Plus, ca din ce zici, nu te lasa nici la prietene...hmm,nu are incredere in tine...deci,e mai mult din poveste, ori ai mai facut porcarii in trecut. Ori ea la varsta ta facea la greu, si acum nu vrea sa treci si tu prin acelasi lucru