| anonim_4396 a întrebat:

Hei, TpU!
O sa trec direct la subiect:
Acum o luna am avut primul meu sarut cu un baiat mai mare cu 3 ani, la o petrecere. Ne cunoasteam inainte de acea seara, el fiind prieten bun cu fratele meu, dar nu vorbisem mai deloc pana atunci. Dupa asta am inceput sa am sentimente pentru el si sa vorbim pe mess. Suntem din acelasi sat si ne vedem zilnic, dar mai mereu sta la distanta de mine si doar imi face gesturi micute (face cu ochiu, zambeste etc). Niciodata nu pare sa se dea la mine sau sa incerce mai mult, desi cu alte fete se comporta asa cand e in preajma mea
Ce as putea sa cred? Ma place sau doar isi bate joc ca sa vada daca s geloasa?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E posibil sa faca gesturile astea ori sa te faca geloasa ori o sa nu simti ca te ignora complet sa te superi

| LexaEAG a răspuns:

Exista posibilitatea ca el sa te placa, dar sa pastreze oarecum distanta fiindca esti sora prietenului sau, si poate nu vrea sa aiba probleme cu fratele tau, care daca este mai mare sigur va incerca sa te protejeze desi nu este cazul fiindca fratii mai mari in general le impun prietenilor sa stea departe de sora mai mica, fiindca hey isi cunosc prietenii bine si din aceasta cauza ar putea considera ca acel baiat nu este potrivit pentru tine.