| Copilasha a întrebat:

Hei TPU.; o3. Nu stiu daca ati vazut toti filmul "Silent Hill"...dar as vrea sa imi spuneti cum s-ar traducere numele filmului. Multumesc. Fundita. :*

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Pai silent ar insemna tacut, iar hill nu prea stiu ce sa zic, mai inseamna si munte sau deal, eu as traduce Orasul Tacut.

2 răspunsuri:
| iInfinityDarkness a răspuns:

Silent hill nu e ceva ce s-ar putea traduce, titlul se numeste silent hill doarece orasul cosmarelor unde se petrece mai toata aciunea este orasul ''silent hill'', acest oras exista cu adevarat in Virginia de Vest.

| Alexutz_Vladutz_1998 a răspuns:

Pe romana se zice dealul tacut dar in filme era vorba despre un oras ce se numea silent hill deci in film este vorba despre orasul tacut :d Pa pa!