| anonim_4396 a întrebat:

Peste aproximativ o luna o sa merg la mare si as vrea sa slabesc putin la abdomen. Sunt destul de slaba oricum,adica nu am burta sau ceva,doar putin. As vrea exact doar in acea zona sa slabesc, nu la picioare sau la piept sau maini sau altceva. Stiti niste exercitii care chiar m-ar putea ajuta? Trimiteti-mi un link daca stiti si dau funda pentru cel mai bun raspuns. Mai merg si cu bicicleta destul de des si fac miscare cat de cat, dar as vrea doar pentru abdomen, la picioare nu vreau sa slabesc pentru ca apoi o sa fiu prea slaba si vreau sa raman exact cum sunt, doar de pe abdomen sa mai dau ceva jos. Deci stie ma poate ajuta si sa imi spuneti si cat de des sa le fac, pentru ca mai trebuie si zile de pauza, multumesc.

2 răspunsuri:
| Biu009 a răspuns:

Nu poti sa slabesti intr-un singur loc.
Iti recomand sa faci abdomene, gasesti pe Youtube multe videoclipuri. Poti sa le faci de 6 ori pe saptamana si sa lasi o zi pauza.

| RespiraSiInspira a răspuns:

Buna.Poti sa-ti dezvolti musculatura intr-o anumita zona a corpului, dar slabitul local nu exista.Trebuie sa intelegi cum functioneza slabitul.Atunci cand faci efort(Nu conteaza care parte a corpului o lucrezi) consumi treptat din rezervele de grasime ale corpului pentru a obtine energia sa continui activiteatea fizica, grasimea nu dispare pentru ca vede ca ai tu ambitie laughing