| Dariuca2000 a întrebat:

Hei TPU! Peste cateva zile este ziua mea de nastare care va fi la mine acasa.As vrea sa imi dati mai multe idei de jocuri distractive si ce mai putem face. As vrea sa facem concursuri distractive. Fundita

3 răspunsuri:
| VampDiaries a răspuns:

1) Jocul vedetele incurcate
Decupeaza vedete de prin reviste. Impartele in doua (capul si trunchiul). Lasa pe fiecare sasi creeze vedeta personala din diferite capuri si trunchiuri.

2) Melodii prin apa
Ia un pahar cu apa si paiuri. Veti trece cite unul pe rind si veti cinta suflind in pai (paiul trebuie sa fie in apa).

3)Miini ca mintire
Cumpara o foaie vatman (din aia mare) si niste guase. Coloreaza la toti invitatii miinile si spune-le sa imprimeze mina pe foaie. Vei avea o amintire de la ziua ta de nastere.

4) Pasi de dans
Pune o muzica ( deoricare, de dorit vesela). Formati un cerc si conform aacelor de ciasornik si fiecare trebuie sa arate cite o miscare. primul arata o miscare, al doilea repeta miscarea primului si o arata pe a sa si tot asa mai depart. Daca cineva repeta gresit iese din joaca si ea se incepe de la inceput.

aici e un site pentru petreceri de zi de nasterehttp://www.ghidpetrecericopii.ro/secretele.html#

sper ca te-am ajutat. Fundita?