| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU prietena mea cea mai buna e foarte dificila si in acelasi timp enervanta mereu e geloasa daca stau cu unele fete si pe ea nu o bag in seama si imi scoate ochii in rest daca e invers ea are voie.De pilda azi a dormai la o prietene comuna si pe mine nu m-au chemat iar eu m-am suparat pentru faptul ca ea mie imi scoate ochii ca stau mai mult cu unele fete in timp ce ea face la fel si poate chiar mai rau. Aveti vreun sfat? Fundita puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| BiancaFn a răspuns:

Cred ca fiecare dntre noi am avut sau avem o prietena de acest gen, si solutii din pacate sunt limitate, deoarece acesta este caracterul unelor persoane. Singurul sfat pe care ti l-as putea da este sa vorbesti serios cu ea pe tema asta, sa-i enumeri numeroasele situatii in care ea nu s-a comportat adecvat si sa gasiti o solutie impreuna. Daca ea nu intelege asta inseamna ca nu este o prietena total adevarata. Nu e frumos sa nu te lase sa socializezi si cu alte fete sau sa sa-ti petreci timpul cu ele.

Sper sa rezolvati problema cumva! Succes! :*

2 răspunsuri:
| Deni_Mada_2000 a răspuns:

Ce zodie este, si eu cunosc cenul asta de fete daca te vede ca stai cu altcineva mai mult se supara pe tine si sunt foarte inervante, poate prietenei tale nu ii place sa te vada pe tine cu alte fete sau poate te iubeste mult de nu vrea sa te vada cu altele.