| anonim_4396 a întrebat:

Sa zicem, iau la mate in prima sesiune, la romana in a doua. Mai ramane biologia si o pic. Daca dau anul urmator inca odata, trebuie sa redau iar toate probele sau doar biologia?
(Este vorba de bac)

Răspuns Câştigător
| Sofer a răspuns:

Dacă ai luat la acele materii nota peste 5 ai trecut și nu mai dai încă o dată. Doar la Biologie mai dai dacă la celelalte ai trecut. Important e sa iei note sa îți iese media finala 6 la toate 3.

| razvany6 a răspuns (pentru Sofer):

Dar pot sa iau in 2020, la romana, in 2021 la mate, si in 2022 la biologie, si am luat bacul? Gen, probele de anii trecuti raman valide?

| Sofer a răspuns (pentru razvany6):

Rămân valide.

3 răspunsuri:
| DanTeSkies a răspuns:

Dacă nu se schimbă nimic in viitor, pot sa confirm ca momentan este asa. (Se echivaleaza cele la care ai luat peste 5, cu conditia sa ai media finală 6)