| Daniela300 a întrebat:

Se intampla ceva care nu imi face bine..sunt in clasa a 9-a, la alta scoala decat cea din 5-8. La scoala asta la care sunt, nu cunosteam pe nimeni iar acum ma inteleg foarte bine cu unele persoane din scoala insa fostii mei colegi au ramas la scoala din gimnaziu.ce-i drept, nu toti dar majoritatea. Multi prieteni au ramas acolo. unii nici nu ma mai cauta, au uitat complet de mine. Mai sunt unii care imi mai dau mesaje dar destul de rar..acest lucru ma face sa fiu trista. Tin foarte mult la ei. De asemenea, acolo este si prietena mea cea mai buna. Cu ea faceam totul, mereu eram alaturi una de cealalta..si nu ca nu ar fi si acum asa insa ne vedem mai rar iar ea a inceput sa isi faca alte prietene..si simt ca la un moment dat, o sa ma inlocuiasca, asa cum au facut-o si ceilalti. Sunt foarte trista. Si mi-e frica ca in cazul de ma voi intoarce la scoala din gimnaziu(imi doresc foarte mult asta), nu va mai fi la fel iar prietenii mei ma vor lasa pentru noii lor prieteni. Voi ce parere aveti? Imi fac eu prea multe griji sau chiar asa se va intampla, voi fi pana la urma inlocuita de toti?

2 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Cel mai bine e sa incerci sa vorbesti mai des cu ei. Nu ii judeca- si tu ti-ai facut noi prieteni

| Divy a răspuns:

De toţi nu cred, doar de unele persoane.
Trebuie să îi cauţi şi tu nu doar ei, ei poate cred la fel despre tine, poate nu toţi doar o parte.

Prietena ta cea mai bună cu ea e posibil să nu mai fie la fel deci nu trebuie să plângi pentru asta.

Şi poţi să te întorci dar ai fost cu ei, nu ar fi mai bine să-ţi faci prieteni noi şi să păstrezi o parte din cei vechi?

Toţi merităm o şansă, nu rata oportunitatăţile.
Mult succes!