| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, sunt clasa a 8 a si as vrea sa merg la un liceu destul de bun din București, dar o sa imi iasa media de admitere 8, 80 si ceva, iar media minima de admitere de la acel liceu de anul trecut a fost de 9, 10, am șanse sa intru?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau, dar sansele tale sunt foarte mici, odata ce anul trecut a iesit 9.10 desii a fost un an slab, dar anul asta fiindca s-au facut ore la scoala, este posibil ca media sa fie peste 9.10
Poti pune pe lista acest liceu, dar trebuie sa fii realist ca sansele sunt foarte mici.

| haileewatson a răspuns:

Sansele sunt mici, totul depinde de mediile celorlalti care aplica la acelasi liceu. Daca se mentine acelasi trend nu vei avea sanse sa intri. Reorienteza-te catre un alt liceu sau poate te poti transfera acolo dupa primul an