| Anonima6754 a întrebat:

Hei TPUhappy sunt de abia pe a 6a dar vreau sa dau din suflet la medicina si sa ma fac doctor, doar ca nu le prea am cu biologia insa sunt atât de entuziasmata de treburile cu celulele, cu alea alea, dar nu stiu.Ce ar trebui sa stiu de pe acum? Sa fac de pe acum?

2 răspunsuri:
| StefanChriss a răspuns:

Eu am terminat medicina. Nu trebuie sa faci nimic momentan laughing. Din clasa a11a poti incepe sa faci pregatire la chimie si biologie si iti ajung acei doi ani sa te pregatesti, sa iei admiterea la facultate. Asa face majoritatea lumii care da la medicina.

| imario567 a răspuns:

Nu este nneapărat sa începi să înveți acum cu orele. Poate sa te familiarizezi cu materile de bază în medicină. Bine un pic tot trebuie să înveți. Crede-mă sunt clasă a 8 a dau si eu la liceu militar si sa fiu sincer până acum nu am invatat mult ba chiar câteodată deloc, trebuie doar sa stii tu cand te vei apuca sa înveți, asta depinde si de capacitatea ta.