| Sahara1900 a întrebat:

Hei TPU, tot eu sunt, verisorul meu de 14 ani a avut primul sarut cu o fata, nu si-l aduce aminte si el zice ca a adormit, acum e speriat ca poate are boala sarutului insa eu nu prea cred deoarece nu a avut febra sau dureri de splina, doar ca a doua zi s -a trezit cu o durere in gat si era ametit, au trecut 2 luni (perioada de incubatie ) se poate sa aiba boala sarutului sau e doar un iphondru?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Spune-i lu' văru-tu că n-a scăpat de nimic:
Alt virus care se poate lua prin sărut este Herpes simplex, răspunzător de herpesul bucal. Şi el, odată contactat, rămâne toată viaţa în corp şi se reactivează în diverse situaţii (oboseală, stres, scăderea imunităţii etc.).Tot prin sărut se pot lua şi virusurile gripale, paragripale şi virusul varicelei.

mai vezi aici:

https://www.click.ro/......mplu-sarut

| Andreeush a răspuns:

Spune-i să nu își facă griji.
Îi va trece laughing

| Plato a răspuns:

Sigur nu a adormit inainte de "sarut"?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am mai auzit o asemenea aberatie in viata meahappy cu boala sarutului, Te-ai uitat prea mult la desene animate.

| Rd79 a răspuns:

Verisorul tau esti cumva tu?

Daca nu si-l aduce aminte, de unde stie ca a avut primul sarut? Si de ce un om normal la cap s-ar gandit la boli dupa primul sarut?

| DanyDav a răspuns:

Sa fie vreo viroza!