| lovepiink a întrebat:

Toţi îşi bat joc de mine. Când eram bună cu toată lumea, toţi îşi băteau joc de mine.Îşi aminteau de mine doar când aveam nevoie de ceva.În rest mă bârfeau.Azi am încercat să nu-i mai las să facă asta şi au început să mă jignească. Dacă mă comport frumos nu e bine, dacă mă comport mai răutăcios, iar nu e bine.Nu ştiu ce să mai fac.
Fundă!

Răspuns Câştigător
| Shayna a răspuns:

Asa am patit si eu pana de curand cand am pus punct relatiilor false de prietenie.N-are rost sa te "inhaitezi" cu asemenea persoane care in final iti vor intoarce spatele.Mai bine un prieten adevarat decat 15 si falsi.Si stai linistita, prietenul adevarat stie cand te simti rau si incearca sa te ajute fara sa-i ceri tu asta.Ai incredere ca asa va fi.Nu mai continua relatia asta cu acei oameni pentru ca tu vei suferi la urma cand te vor injunghia pe la spate.Mult succes!

11 răspunsuri:
| Adorable a răspuns:

Cred că nu ai știut cum să îți alegi prietenii. Odată ce acele persoane te bârfesc, este clar că viața ta este mult mai interesantă decât a lor. În plus, nu trebuie să îți pese de ceea ce zic ei. Ar trebui să îți cauți alți prieteni, iar dacă nu ai alte opțini ( dar cred că ai ), arată-le că nu îți pasă mai ales că nu trăiești pentru a te lăsa călcată în picioare. Când te mai ponegresc, fă-le să se simtă că nu sunt persoane inteligente! Demonstrează-le că ești puternică psihic!

| lovepiink explică (pentru Adorable):

Păi nu e vorba doar de nişte prieteni, vorba de toată lumea!

| Adorable a răspuns (pentru lovepiink):

Din experiență proprie. Am cunoscut persoane pe Facebook cu care, ulterior, m-am întâlnit și erau foarte simpatice și de treabă. Poți interacționa cu prieteni de pe Facebook, după care puteți ieși împreună. La mine în oraș este un loc în care se strâng mulți rockeri pentru concertele din fiecare seară și acele persoane sunt ok din punctul meu de vedere pentru că nu se supără să își facă prieteni noi.
Caută bine! Cineva tot trebuie să fie un bun prieten și pentru tine!

| Shayna a răspuns (pentru lovepiink):

Vei vedea ca pe parcurs vor aparea persoane speciale in viata ta.Chiar daca nu multe, dar macar vei sti ca vor fi alaturi de tine la greu.Trebuie sa stii cum sa le alegi. Sfatul meu pentru tine este sa tai legaturile cu oamenii in care nu ai incredere!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jigneşte-i şi tu! Fă mişto de orice chestie cărora lor li se pare interesantă şi pe care o apreciază. Înjură-i cât poţi de mult. Baftă!

| lovepiink explică (pentru anonim_4396):

laughing Nu cred că prin înjurături se rezolvă treaba.

| anonim_4396 a răspuns (pentru lovepiink):

Îi poţi face să se simtă inferiori. Depinde şi de modul în care-i jigneşti şi cum vorbeşti cu ei.

| wallent1n a răspuns:

Asta ii viata...nui mai baga in seama un timp, si cu varsta o sa se maturizeze si ei.

| Chira_Cristi_1997 a răspuns:

Nu ii poti numi prieteni cu tine daca fac lucruri din astea

| Lolii45 a răspuns:

Ignora-i! Lasa-i o vreme in pace si vezi daca te cauta.

| Innoratu a răspuns:

Ar fi mai bine sa-i lasi in pace pentru ceva timp. Din cate ai zis nu te meritahee hee. Gaseste-ti prieteni care nu fac chestiile astea. Succes!