| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU.Trebuie sa pictez pe sticla adica sa fac o icoana.Azi mi-am luat acuarele de la Daco cu ulei.Intrebarea este daca ele sunt bune si cum ar trebui sa le folosesc? Esti prima oara cand pictez pe sticla.

Răspuns Câştigător
| PandaEcrazy a răspuns:

Pui acuarelele cu ulei pe un carton sau ceva asemanator,si inmori pensula direct in culoare,din cauza ca este ulei,nu merge daca pensula este cu apa. dupa ce termini de folosit culoarea respectiva,este recomandat sa folosesti alta pensula pentru urmatoarea culoare, sau, daca vrei sa o speli in apa, sterge-o bine. daca culorile intra in contact cu apa nu se mai poate picta bine cu ele, cum sa zic...se lasa mai mult dare de culoare, deci efectiv culoarea ramane pe pensule. sper ca te-am ajutat