| Nayuky a întrebat:

Hei tpu..Trec clasa a 10-a si mi-am propus sa termin liceul in Japonia..este visul meu.Macar ultimul an sa il termin in Japonia.Insa nu stiu cum sa fac..nu am gasit prea multe variante..si alea pe care le-am gasit sunt cam imposibile adica costa 9100 de euro un an de studiu, asta e cu un program insa nu stiu cat costa liceul daca te muti acolo.Deocamdata invat Japoneza, sunt la un curs insa vreau neaparat sa imi implinesc visul si nu stiu cum.Vo rog puteti sa ma ajutati cu ceva idei.Si nu, sa renunt la asta nu e o solutie.Probabli ca v-ati gandit sa imi spuneti ca mai bine termin liceul aici si dupa am duc sa fac facultatea sau sa lucrez acolo, insa nu amd e gand sa reunt la unul din visele mele ata de usor.Insa sunt in pana de idei, am cautat pe siteul ambasadei si pe mai multe siteuri dar nimic ce sa ma poata ajuta.
Dau fundita
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| TheBlackAce a răspuns:

Nu cred ca visul tau e posibil daca nu dispui de bani. Ar trebui sa termini liceul actual iar dupa te faci mare muncesti si te duci poate faci o facultate acolo happy Sper ca ti am fost de folos

| Nayuky explică (pentru TheBlackAce):

Pai 9100 de euro e prea mult sau 1000 de euro pentru o lunalaughingOricum am asit solutii
Multumesc^.^

| LukaVocaloid a răspuns (pentru Nayuky):

Solutii mi le spui si mie te rog!

P.S:si eu sunt de accord sa imi traiesc copilaria nici eu nu vreau sa cresc vreau sa raman tanara big grin
P.S.S:Scz dabeam am citit celalalte raspunsuri si nu am vazut ce ai scris

4 răspunsuri:
| LukaVocaloid a răspuns:

Ce ciudat si eu iubesc Japonia si vreau sa fac liceul acolo dar cred ca inca esti prea mica (chiar daca eu am 13 ani si iti spun ca esti mica) sa te muti in japonia pe cont propriu (cred ca parintii tai nu sunt de accord)ar mai trebui sa astepti pana la 18 ani si pana atunci iti mai strangi si bani si ai putea sa faci facultatea acolo sau ce se face la ei nu prea stiu si cu invatatu japonezei cred ca esti la scoala de japoneza sakura si eu sunt acolo cred ca ar mai trebui sa stai si sa termini toate cele 6 module chiar si dupa ce o sa termini ar mai trebui sa repeti si la japonezi se fac decat 3 ani de liceu pe langa la noi se fac 4 deci cred ca tu ai pica in anul 2 sau 1 si ar cam fii ciudat zic sa faci cum ti-am spus eu si sa astepti pana la 18 ani o sa fie cel mai bine adica sa platesti 500 de milioane doar pentru un an de studiu o sa ma mai uit si eu putin poate gasesc ceva ca sati poti indeplini unul din vise pentru ca e si visul meu asta sa fac liceul in japonia chiar daca cred cai imposibil si nu vreau sa renuntwinking

| Nayuky explică:

Stiu ca e din cauza animeurilor si ma bucur de asta.Imi place foarte mult Japonia si asta nu se va schimba.Si nu sunt asa mica am 15 ani si de ce m-as maturiza? Multi nu vor decat sa creasca si sincer mie imi place sa imivtraiesc copilaria, un lucru pe care din. pacate foarte putini il mai fac.