| PinkyZummy a întrebat:

Va place generatia voastra? Daca da, de ce? Daca nu, atunci in ce generatie/ ani ai vrea sa fi fost nascut/a? :*

6 răspunsuri:
| Sociopat a răspuns:

As fi vrut sa ma nasc in perioada renascentista in Italia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine generatia asta, 94, oricat de idioata si curva e, e mai bine ca cea din 2000, si cele urmatoare, asa ca ma bucur de anul nasterii.

| nowar a răspuns:

Nu,nu imi place trebuie sa recunosc, insa trebuie sa accept situatia. Ma uit in jur si nu ma ragasesc deloc, nu am nimic in comun cu ceilalti adolescenti ( ma refer la cei ce ii cunosc). Daca m-as fi nascut intr-o alta perioada..hm nu-mi pot da seama

| LoveTenis a răspuns:

Mie imi place pentru ca stiu ca e o generatie care a reusit sa fie olimpica la unele materii(impinsa sau neimpinsa de parinti), cu sportivi buni, cu multe tefnlologie unii au chiar si bun simt; ideile de a castiga multi bani(fara a furalaughing ) si amuzamentul.Sunt unele fete chiar foarte foarte frumoase(in afara de panaramele din cluburi) si baieti foarte inteligenti si draguti(in afara de cocalari) multi copii foarte creativi.Dar sunt unele ''rase'' de oamenii care nu imi plac cum ar fi alea de pe autostrada(ca sa nu le zic curve) si cocalarii.Multi zic ca e o generatie esuata dar va fi o generatie cu copii olimpici; desptepti; amuzanti etc.

Răspuns utilizator avertizat
| ToughCookie a răspuns:

Buna. Eu am 23 de ani si pot spune ca generatia mea este inca ok pe langa ce vad in ziua de azi..am facut parte din cei care nu au stat sa se joace la calculator non stop, nu am avut telefoane ( poate cele din jucarie) iar cand venea timpul sa avem un telefon nu era high-tech ca acum..trebuia sa dai bip ca sa poti vorbi cu cineva samd. Generatia mea inca este constienta ca scoala a avut si ea valoarea ei si ca in viata ne va ajuta in tr-un fel sau altul. Imi vine greu sa ma uit in jur la ceilalti copii, adolescenti..ma simt dezamagita de ei, de superficialitatea lor, de 'problemele' care le au cum ar fi, 'hmm cu ce ma imbrac la scoala ca sa mi se vada fundul mai bine?, cum sa il conving pe tata sa imi ia un telefon mai bun ca sa ii oftic pe ceilalti? Cred ca prefer sa ma intorc anii 90happy