| ansei a întrebat:

Voi la ce ora va culcati in timpul scolii? Cam la ce ora ar trebui sa se culce un copil de 14 ani?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un copil de 14 ani trebuie sa mearga la culcare la ora 9.30 -10 ca corpul lui sa produca serotonina si melatonina, 2 hormoni vitali creierului, cares e produc numai cand dormim, si numai intre orele 10 si 2 noaptea.
Lipsa acestor 2 hormoni, duce la probleme neurologice si metabolice.

| Andreeush a răspuns:

În mod normal un copil de vârsta ta ar trebui să meargă la culcare până în ora 22:00.

| melodrama a răspuns (pentru Andreeush):

Puisor, tu ar trebui sa te duci in alta parte la ora aia.

| SilentRain a răspuns:

Cred că pentru un copil 20:30 e o oră buna pentru somn

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In timpul scolii, eu cred ca nu e ok sa te culci sau sa dormi in banca, ca te poate prinde profesoru. happy

asta asa ca o gluma, ca eu asta am inteles prima oara laughing

| wpetterssone a răspuns:

Eu mă culc după ce vin de la serviciu, dimineața la 9 sau seara la 21:30 până la 23.
Un copil de 14 ani ar trebui să doarmă între 22:30 și 07:00, cel puțin.

| Crsiti92134 a răspuns:

Ma culc la 3-4 si ma scol la 5

| Melekayse21 a răspuns:

Cam pe la 22:00sau21:30.Eu cam asa ma culc in timpul scoli. Bine daca nu intri de dimineata la scoala, ın acest caz pe la20:30sau21:00