| AliKilljoy a întrebat:

Vreau sa plec cu prietena mea de Craciun undeva, inca nu ne-am hotarat si vrem sa stam intr-un hotel, noi nu avem 18 ani inca si voiam sa stiu daca se poate sa ne cazam daca suna parintii nostri sa faca confirmarea.

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Dpdv legal nu puteti sa va cazati fara un adult care sa semneze, asta ar fi problema, ma gandesc insa ca s-ar putea cumva rezolva daca vorbim despre o agentie online si un early booking. Unele hotele sunt mai permisive, am stat si eu in hoteluri pe vremea cand eram minor si n-au fost problema atata vreme cat rezervam din timp si explicam situatia.

2 răspunsuri:
| xXxBlueDayxXx a răspuns:

Aveti 18 ani deci sunteti majori, nu e nicio problema.

| AliKilljoy explică (pentru xXxBlueDayxXx):

Am scris in intrebare ca nu avem 18 ani