| AndreeaCristina1992 a întrebat:

Hei tuturor.La facultatea de litere se face si engleza? Pot alege si altceva ca sa nu fac limbi (eng, franceza)? Vreau sa devin profesoara de romana si nu as vrea sa ma bazez pe limbi (eng, franceza) pentru ca nu le stiu.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, o limba straina este obligatorie, ca-ti place sau nu.
Am impresia ca o poti alege tu.
Ti-as recomanda engleza, ca-i universala.

| Justme1997 a răspuns:

Nu ai cum sa faci doar romana, stiu pentru ca am terminat Literele si modulul psihopedagogic. Latina știi?

| AndreeaCristina1992 explică (pentru Justme1997):

Da

| Justme1997 a răspuns (pentru AndreeaCristina1992):

Poți sa faci romana-latina. Nu sunt mulți studenți, intri si la buget