| AndreeaCristina1992 a întrebat:

Hei tuturor.Sunt in clasa a 12 a si vreau sa dau la facultatea de litere.Trebuie sa dau ceva test din engleza? Nu pot alege alta materie? Se face si engleza in facultate?

3 răspunsuri:
| Justme1997 a răspuns:

Poți sa alegi alta limba daca știi mai bine, dar nu poti doar romana. Faci engleza doar daca o alegi

| AndreeaCristina1992 explică (pentru Justme1997):

Dar nu ma pricep la limbi.Da aceea am intrebat.Pot alege altceva in afara de limbi?

| Justme1997 a răspuns (pentru AndreeaCristina1992):

Nope, litere= limbi+ literatura. Daca nu te pricepi se tin cursuri intensive ca sa te aduca la nivel cu lumba straina. Am avut colegi care au venit cu engleza de A2 si tot au reusit sa treaca, mai invatau pe parcurs