| Deuta92 a întrebat:

Hei...va rog nu ignorați aceasta întrebare...
Sora mea a dat poze goale cuiva pe Instagram, 3ra o pagina de asta perversa, ea e inconștienta, e o copila, are 11 ani
Abia azi am aflat ce a făcut, m dat mesaj acelei pagini...să șteargă pozele, dar mi-a zis că doar daca ii dau eu inca 3
și nu o să fac asta, niciodată...ce sa fac?
Va rog ajutați mă...nu vreau sa apelez la poliție

7 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

,, Nu vreau sa apelez la politie"
De ce nu ai face-o? Ce este gresit in asta?
Fa-o, nu ai nimic de pierdut. Ba chair faci un bine. Poate se afla cine este adminul paginii si o sa primeasca ceea ce merita. happy

| danutzu96 a răspuns:

Pornografie infantila. O sa infunde puscaria cine e in spatele paginii daca se dovedeste. Totusi da-mi in privat adresa paginii, poate reusesc eu sa ma "distrez" cu nenorocitii aia laughing

| Gonrax a răspuns:

Eu zic sa suni la politie, daca adminul nu vrea sa stearga e clar un pedofil.

| Xdreaper21 a răspuns:

Nu ai ce sa faci daca pagina e din Romania de fapt din oricare tara acea persoana intra la puscarie pentru ca detine(in tel pc sau chir grup detinut) poze nude cu o minora ceea ce e ilegal
Asta e tot ce poti face si desigur sa ii iei telefonul si daca te spune lu taicatu maicata adultu in casa zici ce a facut
Inconstienta sau nu orice fapt are o consecinta orice varsta ar avea
Un copil de 3 ani daca ucide din greseala o persoana tot intra la puscarie chiar daca are 3 ani la 18 ani bam la puscarie
Eu aproape era sa intru la puscarie caci la 14 ani am omorat pe cineva in bataie si inainte de a ma judeca vinovat a venit nu stiu eu cine din politie ca a fost legitima aparare(a vrut sa imi fure banii)
Ce mai poti face daca nu vrei sa simta ce merita poti sa iei niste poze nude de pe google dar dai vreo 30 de min in jos(eu nu am inteles 3 poze cu tine sau cu ea)
Oricum poate doar sa ia pozele si gata de aata zic sa folosesti politia e cel mai eficient

| LadyDee89 a răspuns:

Nu reusesti nimic daca suni la politie! Cum dovedesti ca ce spui e adevarat? Poti da report la Facebook!

| TheLifeIsGood a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa apelezi la politie, e una dintre putinele mijloace care o pot ajuta pe sora ta. Daca nu faci asta, ai putea sa iti anunti parintii, sau chiar o ruda mai apropiata, iar ei ar putea sa aleaga varianta cea mai buna si convenabila... Bafta si imi pare sincer rau pentru sora ta si pentru situatia in care te afli... sad

| Deuta92 explică:

Puteți da un raport paginii?
E "fetele.perversele" și are 46 de postări
Mulțumesc mult!