| AdevarulDoare a întrebat:

Hei! Vreau ca la sfarsitul anului scolar sa-mi iau un telefon [Samsung galaxy mini 2]. Parintii mei nu prea vos sa mi-l ia deoarece anul trecut mi-au luat un telefon, insa n-are android, si eu vreau cu android laughing) Trecem peste asta.

Acum, ce "munci" sau lucruri, comportament, ar trebui sa fac/adopt pentru a-i convinge sa mi-l ia? Precizez ca sunt cea mai buna din clasa cu zece pe linie, deci il si merit.

Eu ma gandeam sa fac un program de spalat vase in fiecare zi si de facut curat in casa o data pe saptamana, e bine? Ce ziceti? Ei zic sa nu incep sa fac programul deoarece oricum nu stiu daca o sa mi-l ia. crying

Aveti si voi ceva propuneri? big grin Si propuneri despre cum as putea castiga singura banii pentru telefon. big grin Gen: tarif pentru toate lucrurile facute rolling on the floor

P.S. Am 16 ani, ca sa nu ma mai intrebati ce varsta am, n-am nevoie de telefon la varsta asta, blah blah blah.

Multumesc anticipaaaaat! :*

1 răspuns:
| OanaDs a răspuns:

Ai putea de exemplu sa imparti pliante! asta ar fi una...
Sau ai putea sa le aduci aminte in fiecare zi ce fata "gospodina" au si sa ii ajuti la diferite lucruri prin casa! eventual sa ii surprinzi cu o masa (cartofi prajiti, omleta etc) sa vada intentia. Ideea e ca daca o fi sa iti ia telefonul dorit...asta nu inseamna ca incetezi sa speli vasele sau ceva de genul.Trebuie sa ii ajuti in continuare pentru a le demonstra sa nu au facut o alegere proasta ca ti-au luat telefon!
kiss pupici
sper ca ti-am fost de ajutor