| pryncesSs a întrebat:

Hei vreau si eu statusurii de iubire gen : Vreau ca ce e al meu, sa fie numai al meu, sa nu iubeasca nimeni ce iubesc si eu :X.
promit ca dau fundita >big grin

Răspuns Câştigător
| Crisuuu_8225 a răspuns:

Iţi promit ca.o să fie bine-ia.mă in braţe, ţine de mine-o să fim împreună şi mâine!

Vreau doar sa te am si sa ma bucur ca traiesc,printre atatea nenorociri vreau doar sa te iubesc

indiferent de vorbe, barfe continui sa te iubesc

Te iubesc pentru ca existi, te iubesc pentru ca ma faci sa rad, te iubesc pentru tot ceea ce esti tu, TE IUBESC pentru ca TE IUBESC

Nuu ` conteaza in ce maniera ne-am imprietenit! COnteazaa ` ca suntem de nedespartSit `

m-ai facut sa devin eu. ceea ce n`au reusit multi

Cnd vine vb de EL, st o persoana egoista

Cand dragostea vorbeste parca tot pamantu.i mut!

Fiecare clipa cand zambesc, zambesc pentru cat de mult te iubesc!

E bine?hee hee

2 răspunsuri:
| CARLI a răspuns:

"Eu sunt aici, tu esti departe dar inimile noastre sunt apropiatelove struck"

| dayanalove12 a răspuns:

Deseori zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celor ce plang!

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai, cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait, cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...

Va veni o data vremea cand in urma vei privi... ai vrea sa reinvie toate bucuriile si nebuniile... dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca, "Asa a fost o data!"

Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi.

Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi.

Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

Cel mai dureros mod de a-ti fi dor de cineva e sa stai chiar langa el, stiind ca nu il poti avea.

E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie.

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

Nu dispera cand soarta te apasa si nici nu plange de-al tau destin, caci dupa un chin viata-i mai frumoasa, cum dupa ploaie ceru-i mai senin.

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta.

Am visat prea mult ce nu trebuia, am vrut prea mult ce nu trebuia, acum toti sunt fericiti, iar eu plang printre zambete si rasete.

Stau in camera mea rece, Privesc in jur si mi se pare, Ca peretii se strang in jurul meu, Ma simt singura, Totul e intunecat si rece, intocmai ca in inima mea, Inchid ochii si incerc sa uit totul.

Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva.

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

Se intampla in viata sa iubesti dar sa fii ranit, iti iei viata de la capat, vrei sa uiti tot, dar amintirile sunt mereu in inima ta amintindu-ti ca iubirea este cel mai frumos lucru care te poate condamna la suferinta.

E atat de frig, lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc, traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata.

Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu, doar ma uit.

Dragostea iubeste zilele insorite, cand cuvintele aduc in suflete noaptea linistita, o dragoste puternica nu are nevoie de semne.

Am invatat ca nu poti face pe cineva sa te iubeasca, tot ce poti face este sa fi o persoana iubita, restul, depinde de ceilalti.

Cine rade si glumeste Sa nu crezi ca te iubeste Cine pare mai tacut Te iubeste cel mai mult!

Am invatat sa nu fac pe nimeni o prioritate in viata mea, atata timp cat eu in viata lui sunt doar o optiune!

Pentru toate lucrurile pe care le-ai ratat, ai castigat ceva, iar pentru tot ceea ce ai castigat, ai pierdut cate ceva.

As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc.

O simpla aventura trece in doua luni, O dragoste la prima vedere trece in 2 ani, O iubire iti schimba total viata.

Sa iubesti inseamna sa doresti in fiecare clipa sa-i auzi glasul, rasul, sa iubesti inseamna sa tremuri de neliniste si sa tresari de bucurie, sa iubesti inseamna sa te oferi din toata fiinta ta celui care-ti tine loc de soare.

Iubirea inseamna sa dai cuiva sansa sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face.

I love you not only for what you are, but for what I am when I am with you.

It`s weird how you go from being strangers to being friends to being more then friends to being practically strangers again, and it all happens so fast.

Never take a person for granted hold every person close to your heart cause you might wake up one day & realise that you’ve lost a diamond while you were too busy collecting stones.

Every time we touch/I get this feeling/Every time we kiss/I swear I can fly/Can`t you feel/My heart beat, so,/I can`t let you go/Want you in my life.

Never say I love you,if you really don’t care, never talk about feelings,if they really aren’t there, never hold my hand,if you are going to break my heart, never say you are going to,if you don’t plan to start, never look into my eyes,if all you do is lie, never say hello,if you really mean good bye, if you really mean forever, then say you will try, never say forever, cause forever makes me cry!

You can’t break a girl who is already broken!