| anonim_4396 a întrebat:

Heii! Am o problema. sad Deci mie-mi place un baiat, chiar mai mult decat ma asteptam. Am vorbit cate ceva cu el pe Facebook ( il cunosc de la un prieten). Intr-o zi, m-am dus la concert cu (,) cativa prieteni si acolo ne-am intalnit si cu el. Am stat pe acolo, chestii, si la un moment dat m-a sarutat. Dar mult, gen cred ca vreo 10 minutte pana cand a trebuit sa plece ca plecau cei cu (,) care venise. Seara, l-am intrebat ce-a fost cu aia, prima data a zis ca sa uit, ca a fost doar o prostie, dar am insistat si a zis ca nu stia ca un prieten de-al lui vrea sa fie cu mine ( era de fata, e vorba de tipu de la care-l cunosc). Apoi, l-am intrebat daca ma place si a zis ca da doar ca nu vrea sa-i faca asta prietenului sau + ca considera ca nici n-am avea sanse fiindca el face dupa-masa si sta intr-un cartier mai indepartat si trebuie sa ia autobuzul si n-am avea timp sa ne vedem in timpul saptamanii. Astazi, am vorbit cu-n tip, un fost coleg de-al lui, care mi-a spus sa nu am incredere fiindca e afemeiat, ca chiar si lui i-a spus mai demult, acum un an/2 cred sa numai stea-n relatii serioase. Dar ca nu poate sa spuna sigur daca inca e asa pentru ca numai au mari tangente si poate s-a schimbat. Acum, nu stiu ce fac... Chiar a inceput sa-mi placa mult! L-am vazut si astazi si mi s-a oprit inima-n loc si-mi venea sa plang... Faza e ca nici nu ma baga in seama pe Facebook sau ceva, acolo m-a salutat si atata tot. Ce sa fac? Ceva sfaturi? :-s

Răspuns Câştigător
| RedAppLe a răspuns:

Draga mea Adry05. Sfatul meu este sa il uiti pe acest baiat, indiferent de cum este el.El ti-a spus foarte clar ca unui prieten de-al lui ii place de tine deci iti spun din proprie experienta ca nu se va baga.Si eu am prieteni foarte buni, iar daca mie imi place de o fata nimeni nu se baga happy.Eu te-as sfatui sa incerci sa te apropii de baiatul ala caruia ii place de tine, poate dupa ce il cunosti o sa iti placa de el si iese ceva frumos.Bafta sa ai! :*

| Adry05 a răspuns (pentru RedAppLe):

Nu. Il cunosc de destul timp si nu-mi place de el decat ca amic. Si nu stiu daca e aia neaparat... Adica am vorbit multe, i-am spus multe chestii si parea convins sa numai ia asta in calcul...

| RedAppLe a răspuns (pentru Adry05):

Atunci asta e, eu ti-am spus este o cauza pierduta...Nici un baiat nu s-ar baga cu tipa de care prietenului sau ii place...

4 răspunsuri:
| LoveIsForEverYoung a răspuns:

Buna! Pai este cam complicat. Eu sincer asi vorbi cu el pe Facebook (l-as baga eu in seama) si l-as intreba daca este suparat pe mine si de ce ma evita, si dupa ce mai vorbesc cu el (incerc sa-l cunosc mai bine punandu-i intrebari) il intreb ce simte pentru mine si daca spune ca ma place i-asi spune ca si eu il plac, ca nu ma intereseaza de prietenul lui si chiar daca sta departe am gasi moduri sa ne vedem... Eu sunt mai directa, adica pana la urma mi se pare ceea mai buna modalitate sa-l intreb. Dar, in caz ca l-ai intrebat si a spus nu sau ca nu ai curaj poti sa il cunosti si pe baiatul care te place, poate o sa iti placa de el. Tu alegi ce faci. Sper ca ti-am fost de ajutor, bafta :*

| Adry05 a răspuns (pentru LoveIsForEverYoung):

L-am intrebat daca ma place si a zis ca da, si i-am marturisit si eu ca-l plac si cu toate astea nu m-a bagat in seama. straight face Si nu, de prietenului lui chiar nu-mi place! Am incercat dar degeaba.