| Kapshunika100 a întrebat:

Heii :**.Am o problema f mare;(. Tatal meu a instalat pe PC-ul meu un program in care vede tot ce fac pe calculator si stiu sigur ca ii apare pe imagini tot..Imi spuneti si mie cum pot sa scap de el ca nu- l gasesc si ce program antivirus pot instala si cum ca sa nu vada tot. sper ca m-ati inteles. fundita :**.

7 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Pare interesant, o sa-l instalez in laptopul copilului..cand o sa-l am. sper sa fie mai performant programul pana atunci.

m-ai omorat. nu stiu ce sa zic, o data ce tatal tau e ca si administrator si de mai trebuie si parola..eu zic sa nu-i faci si nici sa nu incerci nimic. tot ce faci el vede.

| Radu284 a răspuns:

Fa-ti un stick USB bootabil cu o distributie de linux (ceva gen Tails, ca daca tata te spioneaza, e posibil sa spioneze si ce trimiti pe net). Si cand vrei sa faci ceva 'interzis', foloseste linuxul ala.

| Ezeru a răspuns:

Daca este un program bun este greu de dezinstalat. Cea mai buna cale este sa iti reinstalezi windows-ul. Asa scapi de tot ce a fost instalat in PC.winking

| Winchester308 a răspuns:

Incearca Malware Bits anti Malware si Kaspersky 2014.
Incearca sa te duci la Start-Run si scrie msconfig.exe.Du-te la startup si services si cauta pe google despre fiecare chestie care este acolo, poate afiseaza programul daca porneste odata cu windows-ul.
La anti virus vezi sa nu aiba nimic in lista de exceptii.
Cauta in calculator si vezi sa ai activata optiunea de a vedea si ce este ascuns.

| darius4181 a răspuns:

Ai grija este un program care este programat de tatalu tau sa nu-l poti
inchide sau blocha pana la ora ab:xy.
Imi pare rau dar nu ai ce sa faci in privinta cu programul X.Cauta pe site-ul asta : www.safer-networking.org/full-anti-virus-protection/
Bafta :)

| Kapshunika100 explică (pentru darius4181):

Si daca pun parola pe pc n-are cum sa mai intre nu? :d

| darius4181 a răspuns (pentru Kapshunika100):

Daca pui parola la pc nu are cum sa mai intre.
Sa vada pozele de program: )