| andii a întrebat:

Heii:*. Am si eu o intrebare, vreau foarte tare sa-mi pun un pirce in limbalove struck. Dar mi-e frica sa nu ma doara. Cei care au stiu ziceti-mi va rog ce ati simtit.Imi este cam frica.Sau sa nu vada parintii.Deci ar merita?(sunt mai multe intrebari, dar raspundeti doar la cele care stiti)
Multumesc:*happy!

6 răspunsuri:
| marrr a răspuns:

Ai 13 -14 ani si vrei sa-ti pui pierce?straight face Nu iti mai mutila corpul cu tot felul de "fite" adolescentine. Nu conteaza ca esti dezvoltata si arati de 16 ani, mi se pare ca esti cam orgolioasa si faci asta ca sa atragi baietii. In fine, asta am constatat citindu-ti intrebarile.
Nu ar merita, pentru ca acel pierce poate provoca o infectie, nu vei putea manca decat supe, nu vei avea voie bauturi prea reci sau prea calde.
Parintilor nu ai cum se le ascunzi asa ceva, isi vor da seama pentru ca ti se va schimba comportamentul atunci cand vei incerca sa te ascunzi mai tot timpul si cand vorbesti se va vedea.
Gandeste-te mai intai de ce vrei sa iti pui pierce. apoi spune-ne si noua.

| Andruuuuuuuuu a răspuns:

Pai cunosc pe cineva care si-a pus.
Si a zis ca primele 3 zile nu a durut.
Dar dupa l-a durut vre`o 2-3 zile.
Si despre parinti nu stiu incearca sa te ascunzi.
Eu cand mi-am dat gauri in urechii mi-am lasat parul desfacut in preajma lor, sau le dadeam jos.
Ce pot sa spun, prefa-te ca esti bolnava sa nu twe puna sa vorbesti prea mult.
Succes. Pa :*.

Răspuns utilizator avertizat
| BiancaB a răspuns:

Cine ar spune ca nu doare ar mintii, pentru ca doare orice ar fi.

| carla_6295 a răspuns:

Pe mine nu m-a durut, doare un pic dar e suportabil.mda si eu am avut probleme cu parinti nu l-am putut ascunde mult timp pentru ca o sa ai probleme cu vorbirea si se observa de multe ori fara sa-ti dai seama, insa prima saptamana vei avea limba umflata si nu ai voie sa mananci lactate sau sa tejoci cu el pentru ca exista riscul sa ti se faca crater in limba,. si dupa fiecare masa sa te speli cu apa de gura si sa cureti bine locul.cam o saptamana ii mai greu dupa aia ii ok...insa atentie tias recomanda pircingul din plastic pentru ca mie mia atacat dinti din fata cel de metal...mda cam atat baftawinking

| carla_6295 a răspuns:

Da adevarul e ca doare un pic dar e suportabila durerea, si nu prea poti ascunde pentru ca o sa ai defecte in vorbire si se observa de multe ori fara sa-ti dai seama, o saptamana o sa fii imflamata, dupa fiecare masa sa te clatesti cu apa de gura bine. si sa nu mananci lactate. ok baftawinking