| anamariaaa51 a întrebat:

Heii ^^ As avea nevoie de un sfat. Si am sa incep sa zic povestea..Deci, cand am inceput clasa a10a a inceput sa imi placa de un baiat din alta clasa Si cu timpul a inceput sa ma placa si el pe mine si mnah am tot vorbit, am fost chiar si impreuna ceva timp dar nu mult si dupa ce ne-am despartit am ramas inca prieteni si vorbeam ca inainte si acum nu prea mai vorbeste cu mine. Dar cand vorbim si vine vorba de un baiat e gelos si se enerveaza. Nici la sco cand ma vede cu un alt baiat nu-i convine. Si acum cateva zile m-a intrebat daca mai vreau sa fim impreuna si eu i-am spus ca nu stiu si din convorbirea acea sa subanteles ca suntem impreuna dar la scoala n-a dat nici un semn nici nimic nu stiu ce sa ma cred si ce sa mai fac? Si inca o intrebare. Daca il caut eu, par stresanta? mie si frica parca sa il caut ca nu vreau sa par stresanta sad

3 răspunsuri:
| BlackAngel232001 a răspuns:

Nuu poti face primul pas nu pari in niciun fell, este clar ca el te iubeste si da semne mai ales ca tea intrebat. cand il vezi spune-i cand vorbiti. te pup succes

| NoSmile a răspuns:

Buna!
E ranit pentru ca raspunsul tau a fost ''nu stiu''
El din asta a dedus ''nu mai vreau sa fim impreuna''
Vrea sa se indeparteze de tine, sa te poata uita d-aia nu-ti mai da atentie.
E gelos pentru ca ii pasa de tine si te vreea doar pentru el.
Daca esti importanta pentru el, ii poti da mii de mesaje ca tot nu o sa te cinsidere stresanta.
Daca vrei, ii poti da ceva de genul ''Hey:* ce faci? Mi-e dor de tine''
Succes!

| nimeniooda a răspuns:

Nu pari, de ce mereu baieti primul pas? Daca iti place de el spune-i si arata-i! Daca el te crede stresanta din asta nu te iubeste! Bafta! Funda? puppy dog eyes