| anonim_4396 a întrebat:

Heii! ce inseamna sa ai android la telefon? laughing Fundita

Răspuns Câştigător
| MissxD a răspuns:

Conform definitiei de baza, Android este un sistem de operare pentru smartphone-uri, asemeni platformelor iOS care ruleaza pe iPhone si BlackBerry OS ce functioneaza pe handset-urile BlackBerry.

3 răspunsuri:
| Crat3r a răspuns:

Sa ai android iseamna ca telefonul sa fie android
Trebuie sa iti apara undeva pe exterior sau pe ecran sau vreo aplicatie cu un probotel verde
Te rog funda.

| silvipisicutza a răspuns:

Inseamna sa ai sistem de operare Android. Sunt mai multe sisteme din astea de operare si difera de la o marca la alta. Cel mai des vei intalni Android-ul la Samsung. Fundita?

| RevistaAIO a răspuns:

Android este un sistem de operare (foarte intalnit in smartphon-urile de la Samsung)

E ca un fel de windows (cum ai pe pc) happy Succes!